NOVÉ ZÁMKY – Vedenie novozámockých Býkov naďalej pracuje na skladbe mužstva na nadchádzajúci tipsportligový ročník 2020-21. Novou posilou mužstva z juhu Slovenska sa stal fínsky center Janne Seppänen, ktorý naposledy obliekal dres KOOVEE.


Janne Seppänen s hokejom začínal v rodnom meste Porvoo na juhu Fínska. Šikovný pravák sa postupne cez mládežnícke mužstvá HIFK, Jokeritu či Kiekko-Vantaa dostal až do organizácie Ilves, odkiaľ ho v sezóne 2016-17 poslali na hosťovanie do druhej najvyššej súťaže Mestis. V premiérovom ročníku medzi seniormi získal v drese LeKi 15 bodov. Ďalší rok strávil v klube Peliitat, aby sa po sezóne vrátil späť do LeKi. So 42 kanadskými bodmi sa zaradil na tretie miesto v tímovej produktivite, ďalších 11 bodov pridal v 13 zápasoch play-off.

Uplynulý ročník odohral dvadsaťpäťročný Seppänen, rovnako ako Markus Västilä, v organizácii KOOVEE, kde sa stal lídrom mužstva. V 47 stretnutiach strelil nevysoký univerzál 20 gólov, ku ktorým pridal 31 asistencií. S 51 kanadskými bodmi bol najproduktívnejším hráčom mužstva a štvrtým najproduktívnejším hráčom celej súťaže. Výborné výkony mu priniesli taktiež pozvánku do mužstva Ilves hrajúceho najvyššiu fínsku súťaž, v Liige nastúpil na dve stretnutia.

“Som rád, že som sa stal súčasťou tímu Nových Zámkov. O Tipsport Lige som počul veľa pozitív. Bude to moja prvá sezóna v zahraničí, takže si myslím, že je to pre mňa momentálne najlepšie miesto na rozvoj. Nemôžem sa dočkať, až spoznám môj nový tím a fanúšikov. Dávajte si na seba pozor a čoskoro sa uvidíme na štadióne,” odkázal fanúšikom po podpise zmluvy Janne Seppänen.foto: Timo Savela/eliteprospects.com

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P