NOVÉ ZÁMKY – Pár dní pred novým kalendárnym rokom 2021 sa vedenie novozámockých Býkov dohodlo na zmluve s 31-ročným švédskym útočníkom Rasmusom Ahlholmom, ktorý na juh Slovenska prichádza z najvyššej nórskej súťaže.


Rasmus Ahlholm sa narodil v Štokholme a hokejovo vyrastal v Hammarby IF, odkiaľ jeho kroky viedli do známeho Djurgårdens IF. V rodnej vlasti sa však výraznejšie nepresadil a prvé seniorské roky odohral len v nižších súťažiach. Po sezóne 2014-15 zo Švédska odišiel do susedného Nórska, kde si ihneď spravil meno ako najproduktívnejší hráč Maglerudu. Následne sa sťahoval v rámci Osla do neďalekého klubu Vålerenga, kde počas troch sezón bodovo explodoval a držal si priemer viac než jeden kanadský bod na zápas. Od sezóny 2019-20 obliekal dres Storhamaru, kde patril taktiež k lídrom mužstva. Dovedna odohral v najvyššej nórskej súťaži Fjordkraft-ligaen vrátane play-off 288 zápasov, v ktorých strelil 136 gólov a dovedna zápisal 338 kanadských bodov.

“S vedením klubu neustále pracujeme na vhodnom posilnení mužstva zahraničnými hráčmi. Niekedy nastupujeme so štyrmi, niekedy s piatimi, čiže je pre nás veľmi dôležité, aby sme zaplnili zostávajúce voľné miesta vhodnými hráčmi. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo podpísať Rasmusa, ktorý bude pre naše mužstvo veľkým prínosom. Vieme o ňom, že je všestranne platný útočník, ktorý vie nielen góly pripravovať, ale ich aj strielať. Jeho produktivita v nórskej najvyššej súťaži bola ohromná. Ostáva nám už len vhodne vyskladať útočné rady, aby sme z jeho osoby dokázali získať čo najviac,” povedal o novej posile klubu hlavný tréner Gergely Majoross.

Prvý tréning s Býkmi absolvoval Ahlholm už v stredu doobeda. Na drese bude nosiť číslo 40.Vítame Rasmusa v Nových Zámkoch a želáme mu veľa úspechov v zeleno-bielych farbách.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P