NOVÉ ZÁMKY – Na juh Slovenska sa vracia známe meno. Vedenie klubu sa dohodlo na zmluve s 35-ročným obrancom Martinom Chovanom, ktorý za Nové Zámky v minulosti odohral dve a pol sezóny a bol jedným zo strojcov postupu klubu medzi slovenskú elitu.


Bratislavský rodák začal uplynulý ročník v drese Capitals v nadnárodnej ICEHL, no po tragických udalostiach a prerušení fungovania klubu dohral ročník v Tipos extralige. V drese Dukly Trenčín nastúpil na 35 stretnutí vrátane nadstavby, v ktorých zaznamenal jeden gól, osem asistencií a štrnásť trestných minút.

“Potrebujeme v kádri aj pár skúsenejších hráčov, zároveň nám v minulej sezóne chýbali kilogramy a viac hry do tela, špeciálne teda prad našou bránou. Martin je dobre stavaný a naozaj skúsený extraligový obranca, preto sme veľmi radi, že sa k nám pripojí. Teším sa na spoluprácu s ním a verím, že nám pomôže smerom k úspešnej sezóne,” vyjadril sa k novej akvizícii Býkov hlavný tréner Gergely Majoross.

Odchovanec Prievidze prišiel po prvýkrát do Nových Zámkov pred prvoligovou sezónou 2015-16. V nej si ako obranca držal priemer viac než jedného bodu na zápas a ďalšími štyrmi asistenciami v baráži prispel i k postupu klubu do najvyššej súťaže. V extralige odohral v bielo-zelenom drese počas dvoch sezón 55 zápasov s bilanciou 3 góly a 11 asistencií. Celkovo má na svojom konte 549 extraligových štartov.

“Teším sa, že môžem byt opäť súčasťou klubu. Vraciam sa do prostredia, ktoré je mi dôverne známe a kde som zažil krásne chvíle pri postupe do extraligy. Veľa chvály som počul aj na trénera Majorossa. Verím, že sa nam podarí urobiť partia s víťaznou mentalitou a potešíme všetkých fanúšikov Býkov,” povedal po podpise zmluvy Martin Chovan.Aktuálny zoznam podpísaných hráčov na sezónu 2022-23:

Brankári:

Obrancovia: Andrej Hatala, Branislav Ligas, Martin Chovan.

Útočníci: Robby Jackson, Austin Farley, Martin Barto.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P