NOVÉ ZÁMKY – Vedenie tipsportligistu z Nových Zámkov pokračuje v tvorbe kádra na nadchádzajúcu sezónu. Svoje pôsobenie na juhu Slovenska si predĺži skúsený tridsaťtriročný český útočník Petr Obdržálek, ktorý patril v predchádzajúcej predčasne skončenej sezóne k lídrom mužstva.

Petr Obdržálek sa narodil v Hodoníne a s hokejom začínal v miestnom klube SHK. Výlučne v domácich súťažiach pôsobil až do sezóny 2010-11, najväčšiu stopu pritom zanechal v prvoligovom Třebíči. Vyskúšal si aj najvyššiu súťaž, v ktorej v drese Plzne a Kladna odohral dovedna 30 zápasov. Na Slovensku si zahral za Skalicu a Zvolen, pričom nastúpil na 395 extraligových stretnutí. Strelil v nich 120 gólov a nazbieral 289 kanadských bodov.

Do Nových Zámkov prišiel Obdržálek počas uplynulej sezóny z českej Poruby. Po zranení sa zaradil k lídrom mužstva, v 20 odohraných zápasoch v drese s Býkom na hrudi strelil sedem gólov a na ďalších sedem asistoval. Zároveň bol najlepším hráčom Nových Zámkov v štatistike strelených víťazných gólov, na svojom konte ich mal tri.Aktuálny káder HC MIKRON Nové Zámky

Brankár:
Christián Pavlas

Obrancovia:
Marek Drtina, Samuel Fereta, Samuel Hain, Peter Ordzovenský, Peter Mikuš, Markus Västilä, Matúš Holenda

Útočníci:
Filip Bajtek, Juraj Jurík, Patrik Rogoň, Patrik Števuliak, Martin Andrisík, Janne Väyrynen, Richard Ondrušek, Samuel Zahradník, Branislav Fábry, Rasmus Hämäläinen, Erik Embrich, Janne Seppänen, Maxime St-Cyr, Petr Obdržálek


Pozornému oku fanúšika novozámockého hokeja nemohlo ujsť, že na súpiske Býkov je aktuálne viac zahraničných hráčov, ako je ich povolených v zápase. Juraj Jurík bol Slovákom už v minulej sezóne, keďže je držiteľom slovenského pasu. V otázke Filipa Bajteka pracujeme na slovenskom občianstve,” ozrejmil riaditeľ klubu Imre Valášek.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P