NOVÉ ZÁMKY – Vedenie tipsportligistu  Nových Zámkov pokračuje v skladbe kádra na nadchádzajúci súťažný ročník 2020-21. Zeleno-biely dres s býkom na hrudi si oblečie dvadsaťpäťročný slovenský obranca Matúš Holenda, ktorý na juh Slovenska prichádza z Považskej Bystrice.


Dvadsaťpäťročný Matúš Holenda je odchovancom trenčianskeho hokeja. Celú doterajšiu kariéru strávil takmer výlučne v drese Dukly. Bodovo najlepšie mu vyšla sezóna 2016-17, keď v 56 stretnutiach základnej časti strelil sedem gólov a dovedna nazbieral 28 kanadských bodov. Má bohaté skúsenosti s mládežnícky reprezentačným hokejom, v roku 2015 získal s dvadsiatkou bronz na juniorských MS. Dres seniorskej reprezentácie si obliekol jedenásťkrát.

Ostatná sezóna nebola pre nevysokého rodáka z Trenčína pamätná, nakoľko stále bojoval so zranením z konca tej predošlej. Ako hráč Dukly tak v predčasne skončenom ročníku 2019-20 odohral iba 4 stretnutia na hosťovaní v Považskej Bystrici. Dovedna však v najvyššej slovenskej súťaži nastúpil na 257 stretnutí, strelil 17 gólov a zaznamenal 75 kanadských bodov. V tabuľke +/- mu svieti kladných 43 bodov.foto: mytrencin.sme.sk

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P