BUDAPEŠŤ – V utorok večer odohrali zverenci trénera Milana Jančušku siedmy prípravný zápas. Ich súperom bol maďarský majster Ferencvárosi TC.

Novozámčanov poslal do vedenia v 3. minúte Mikula, no následné nevyužité príležitosti dali možnosť dostať sa na koňa domácim. A tí to využili. V 22. minúte potrestal zaváhanie v novozámockej defenzíve Tóth. Trápenie v koncovke čierno-zelených pokračovalo aj v tretej tretine. Vykúpenie prišlo až 3 minúty pred koncom riadnej hracej doby. Po krížnej prihrávke sa k puku na pravom kruhu dostal Andrisík a pohotovou strelou do odkrytej brány Aranyho zariadil víťazstvo Nových Zámkov v Budapešti 2:1.

Premiéru v novozámockom drese si odkrútil okrem obrancu Ondřeja Šmacha i ďalší bek a novozámocký odchovanec Matúš Hlinka. V útoku zase debutoval Maxim Vešutkin. Obaja hráči zabojujú o zmluvu a miesto v zostave HC Nové Zámky.

FERENCVÁROSI TC – HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY 1:2 (0:1, 1:0, 0:1 )

Góly: 22. Tóth Gergő (Roczanov) – 3. Mikula (Števuliak), 57. Andrisík (Rogoň).

Ferencvárosi TC: Arany – Rantanen, Karmeniemi, M. Fitzgerald, Nagy G., Kulmala – Sarcia, Hegyi, Tóth Ad., Switzer, Tóth Ri. – Tóth Gergely, Jászai, Pavuk, Hajós, Németh – Pozsár, Tóth Re., Roczanov, Farkas, Tóth Gergő

HC Nové Zámky: Kristín – Hain, Drtina, Mikuš, Pavúk, Hatala, Ordzovenský, Hlinka, Šmach – Stupka, Hruška, Vešutkin – Jurík, Urban, Bajtek – Andrisík, Fábry, Rogoň – Števuliak, Ondrušek, Mikula