NOVÉ ZÁMKY – Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky odštartovali v stredu 24. júla záverečnú prípravu na tipsportligovú sezónu 2019/20 na domácom ľade v Nových Zámkoch. Po prebratí si výstroja a úvodnom preslove riaditeľa klubu Imreho Valáška a hlavného trénera Milana Jančušku nasledoval prvý spoločný tréning na ľade.


Tréneri Milan Jančuška a Jerguš Bača mali na prvom tréningu k dispozícii štyroch brankárov a 24 korčuliarov. „Z minuloročnej zostavy nám ostalo 14 hráčov. Na druhú stranu, do tímu prišlo veľa mladíkov s minimálnymi tipsportligovými skúsenosťami. Pevne verím, že sa medzi nimi nájde niekoľko, ktorí budú mať na to hrať Tipsport Ligu,“ zaželal si Milan Jančuška. Na úvodnom zraze chýbali iba útočník Juraj Jurík, ktorý sa k mužstvu pripojí v pondelok, a obranca Marcel Dlugoš, ktorý si plní reprezentačné povinnosti.

Istotu miesta v zostave nemá nikto. V klube je momentálne množstvo mladých hráčov, práca s nimi bude pre trénerský štáb výzvou. „Je to tak. Samozrejme, všetko sa odvíja od rozpočtu. No mám rád prácu s mladými hráčmi, dúfam, že z nich vyskočí nejaký ďalší Lantoši alebo Buček. Majú možnosť a pevne verím, že svoju šancu chytia za pačesy a zabojujú o miesto v kádri,“ dodal Jančuška, ktorý následne potvrdil, že klub pracuje na ďalších posilách.

Novozámčania sa v príprave stretnú s mužstvami zo Slovenska, Rakúska, Poľska, Francúzska a Maďarska. Dovedna nastúpia na deväť zápasov, z ktorých tri odohrajú na Memoriáli Pavla Zábojníka vo Zvolene.

Menoslov hráčov na prvom tréningu:

Brankári: Matej Kristín, Christián Pavlas, Filip Vyžinkár, Patrik Lietava (umožnené trénovať)
Obrancovia: Marek Drtina, Samuel Hain, Andrej Hatala, Tomáš Hedera, Adam Kudrna, Peter Mikuš, Peter Ordzovenský
Útočníci: Martin Andrisík, Filip Bajtek, Patrik Bečka, Branislav Fábry, Sebastián Hrabčák, Radim Hruška, Martin Jakúbek, Dávid Jaša, Dominik Laššo, Dalibor Mikula, Richard Ondrušek, Tomáš Pospíšil, František Pulščák, Patrik Rogoň, Sebastián Slávik, Sebastián Šmída, Tomáš Urban

Program prípravných zápasov:

6. 8.  o 18:00 MHC Nové Zámky – HKM Zvolen (Nové Zámky)
15. 8. o 12:00 KAC Klagenfurt – MHC Nové Zámky (Zvolen)
16. 8. o 17:30 GKS Tychy – MHC Nové Zámky (Žiar nad Hronom)
17. 8. o 12:00 Scorpions de Mulhouse – MHC Nové Zámky (Zvolen)
21. 8. o 18:00 HC Topoľčany – MHC Nové Zámky (Topoľčany)
27. 8. o 18:30 FTC Budapešť – MHC Nové Zámky (Budapešť)
29. 8. o 18:30 MHC Nové Zámky – HC Bratislava (Nové Zámky)
3. 9. o 18:00 FTC Budapešť – MHC Nové Zámky (Budapešť)
6. 9. o 17:30 HC Bratislava – MHC Nové Zámky (Bratislava)

 

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P