NOVÉ ZÁMKY/ZVOLEN – Po necelých troch týždňoch spoločnej prípravy čaká na tipsportligistu z Nových Zámkov náročná úloha – tri zápasy v priebehu troch dní. Vo štvrtok 15. augusta totiž začína pod Pustým hradom 21. Memoriál Pavla Zábojníka.

Vo Zvolene sa okrem výberu trénera Milana Jančušku predstaví domáci HKM Zvolen, slovenský majster z uplynulých troch sezón HC ’05 Banská Bystrica, poľský majster GKS Tychy, víťaz nadnárodnej EBEL EC KAC Klagenfurt a účastník najvyššej francúzskej ligy Scorpions de Mulhouse – Team Synerglace.

Pre Novozámčanov pôjde na Memoriáli Pavla Zábojníka výlučne o medzinárodné merania síl. V úvode vyzvú Klagenfurt, následne Tychy a v poslednom zápase Mulhouse. “Prvé dva týždne prípravy boli veľmi tvrdé, čo vyplynulo z toho, že sme počas nich odohrali iba dva zápasy. Mali sme dvojfázové tréningy na ľade plus posilňovňu, ale až samotné zápasy nám ukážu, ako na tom hokejovo sú hlavne chalani, ktorí sú na skúške a bojujú o svoje miesto. Všetko sú to kvalitné zahraničné mužstvá, ktoré nás, verím, dostatočne preveria,” priblížil asistent trénera Jerguš Bača.

Po zranení sa do plného tréningového zaťaženia vrátil obranca Samuel Hain a útočníci Martin Andrisík so Sebastiánom Slávikom. Naopak, trénerom bude chýbať Marcel Dlugoš, ktorý bol uvoľnený na tréningový kemp slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov.

“Chceli by sme káder doplniť na všetkých postoch. Máme tu veľa mladých hráčov, ale to je beh na dlhú trať. Veľa ich prišlo z prvej ligy, pričom nemajú extraligové skúsenosti. Je otázne, či na tento prechod budú hokejovo i fyzicky stačiť, a ako dlho to potrvá,” dodal Bača.

V prípade, že sa chystáte podporiť Novozámčanov vo Zvolene, vstupenky si môžete zakúpiť už teraz. “Pre fanúšikov, ktorí sa chystajú podporiť svoj tím, sú pripravené jednodňové, resp. trojdňové vstupenky. Dajú sa kúpiť počas konania MPZ v pokladniach zimného štadióna alebo v predpredaji už teraz. Predpredaj beží v sieti Ticketlive cez internet, vstupenky teraz kúpite už aj vo vybraných kamenných predajniach,” informuje organizátor na webovej stránke zvolenského klubu.

ROZPIS ZÁPASOV:

Štvrtok, 15. august 2019
12.00 hod.: EC KAC Klagenfurt – HC Nové Zámky

Piatok, 16. august 2019
12.00 hod.: GKS Tychy – HC Nové Zámky

Sobota, 17. august 2019
12.00 hod.: Scorpions de Mulhouse – HC Nové Zámky

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P