Vedenie klubu sa rozhodlo uplatniť si opciu na ďalšiu trojicu slovenských hráčov.

Dres novozámockých Býkov si aj v nasledujúcom ročníku Tipos Extraligy oblečie útočník Richard Ondrušek a obrancovia Branislav Ligas s Michalom Romanom.


Dvadsaťpäťročný novozámocký odchovanec Richard Ondrušek odohral v uplynulom ročníku všetkých 55 zápasov, v ktorých si na svoje konto pripísal dvanásť gólov a desať asistencií. “Nové Zámky sú moje rodné mesto a som rád, že ho môžem reprezentovať aj v nasledujúcej sezóne. Teší ma to o to viac, že v tej uplynulej som dostával dostatok priestoru na ľade. Podarilo sa nám splniť vopred stanovené ciele a verím, že v nadchádzajúcom ročníku ich posunieme ešte vyššie,” zaželal si Ondrušek, ktorý si zeleno-biely dres oblieka od sezóny 2017-18.

Dvadsaťtriročný martinský rodák Branislav Ligas nastúpil v minulej sezóne na 52 stretnutí, strelil v nich dva góly a pridal jedenásť asistencií. Stabilné výkony mu zabezpečili aj prvú pozvánku do seniorskej reprezentácie. “Verím, že sa nám opäť podarí postúpiť do play-off, ideálne z čo najlepšieho miesta. Z osobného hľadiska by som rád spravil ďalší krok vpred a stal sa výraznejšou postavou na hokejovej mape,” povedal smerom k nadchádzajúcej sezóne Ligas, pre ktorého pôjde o tretiu sezónu medzi Býkmi.

Dvadsaťpäťročný rodák z Kysuckého Nového Mesta Michal Roman odohral v uplynulom ročníku 43 zápasov, v ktorých zaznamenal dva góly a päť asistencií. “V Nových Zámkoch sa cítim dobre. Užíval som si zápasy v play-off, cieľom preto ostáva dostať sa tam znovu a spraviť všetko pre tímový úspech. Z osobného hľadiska by som rád posunul svoju hru na ďalší level,” dodal Roman, ktorý na juh Slovenska prišiel počas sezóny 2020-21.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P