NOVÉ ZÁMKY –  Vedenie Býkov hlási výrazné posilnenie ofenzívnych radov. Zeleno-biely dres si oblečú bratia Juraj a Tomáš Mikúšovci, ktorý s HC Nové Zámky podpísali dvojročné zmluvy.


Tridsaťpäťročný Juraj Mikúš je vicemajster sveta z Helsínk 2012, ktorý má bohaté skúsenosti z popredných líg. Okrem slovenskej a českej extraligy si v minulosti vyskúšal nadnárodnú KHL, fínsku Liigu i zámorskú AHL. Uplynulé tri sezóny odohral vo Zvolene, s ktorým získal aj titul majstra Slovenska. V uplynulom ročníku nastúpil na 61 stretnutí vrátane play-off, v ktorých zaznamenal 12 gólov a 22 asistencií.

O sedem rokov mladší Tomáš pôsobil posledné štyri sezóny v Česku, no skúsenosti má aj s Kontinentálnou hokejovou ligou a fínskou Mestis. V uplynulom ročníku nastúpil v českej extralige za Zlín a Karlovy Vary dovedna na 55 stretnutí. So 41 kanadskými bodmi za desať gólov a tridsaťjeden asistencií bol najproduktívnejším Slovákom v súťaži. Slovensko reprezentoval na majstrovstvách sveta do 18 i 20 rokov.

“Podpis bratov Mikúšovcov je pre nás výbornou spätnou väzbou, že cesta, ktorou sa novozámocký klub vydal, je správna. Znamená to, že aj ľudia mimo klubu oceňujú prácu, ktorú tu pre hráčov vedenie za posledné roky odviedlo. Juraj a Tomáš sú vynikajúci útočníci, ktorí nášmu tímu dodajú potrebnú kvalitu i skúsenosť. Teším sa na spoluprácu s nimi,” povedal na margo nových ofenzívnych posíl hlavný tréner Gergely Majoross.Aktuálny zoznam podpísaných hráčov na sezónu 2022-23:

Brankári:

Obrancovia: Andrej Hatala, Branislav Ligas, Martin Chovan, Michal Roman, Lukáš Kozák.

Útočníci: Robby Jackson, Austin Farley, Martin Barto, Richard Ondrušek, Juraj Mikúš, Tomáš Mikúš.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P