Vedenie klubu podpísalo s 33-ročným obrancom zmluvu do konca sezóny.

Peter Novajovský prichádza do Nových Zámkov spod Tatier. V uplynulom extraligovom ročníku odohral v drese Liptovského Mikuláša 43 stretnutí, v ktorých svoje štatistiky obohatil o štyri góly a desať asistencií.

„Môj príchod sa zrodil veľmi rýchlo, v podstate hneď potom, ako som dal výpoveď v Liptovskom Mikuláši. Keď ma agent kontaktoval s možnosťou pripojiť sa k Býkom, neriešil som už žiadne iné ponuky. Som rád, že budem mať možnosť hrať za Nové Zámky,“ ozrejmil okolnosti svojho príchodu Peter Novajovský.

Rodák z Bratislavy má bohaté extraligové skúsenosti i majstrovský titul so Zvolenom. Výborne si počínal aj v Poľsku, kde si okrem štyroch majstrovských titulov zahral aj hokejovú Ligu Majstrov v drese Krakowa a Tychy. „Veľmi sa teším na novú výzvu v podobe Nových Zámkov i na nový kolektív, o ktorom som počul iba samé chvály. Osobným cieľom je pre mňa odohrať celú sezónu bez zranení. Ešte viac ma ale zaujíma kolektívny úspech, aby sme boli v tabuľke čo najvyššie a bavili fanúšikov na tribúnach,” doplnil bývalý mládežnícky reprezentant.

„Podarilo sa nám doplniť obranu o skúseného obrancu. Peter je zodpovedný a spoľahlivý hráč, vie organizovať obranu, ale aj pomôcť v útoku. Má predpoklady stať sa lídrom nášho tímu,“ povedal k posile obranných radov tréner Erik Čaládi.

Novajovský začínal s hokejom na Slovane, v drese ktorého i následne debutoval v rámci najvyššej súťaže. V extralige si zahral aj za Banskú Bystricu, Zvolen, Trenčín, Poprad a naposledy Liptovský Mikuláš. V zahraničí odohral dve sezóny v Česku a šesť v Poľsku. Slovensko reprezentoval na majstrovstvách sveta do 18 rokov.


foto: Lukasz Sobala/CHL

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P