NOVÉ ZÁMKY – Vedenie novozámockých Býkov v piatok podpísalo zmluvu so skúseným slovenským útočníkom Tomášom Klempom.


Tridsaťsedemročný rodák z Piešťan hokejovo vyrastal v Poprade, avšak už v juniorskom veku odišiel do zámoria, kde strávil dlhých dvanásť rokov. Zahral si v mládežníckych súťažiach NAHL a USHL, následne štyri roky počas vysokoškolského štúdia nastupoval za University of Nebraska Omaha v NCAA. Po získaní diplomu z cestovného ruchu si zahral v nižších súťažiach ECHL, IHL a CHL.

Po návrate domov si v sezóne 2014-15 zahral extraligu v drese Piešťan. Následne tri sezóny dominoval v nadnárodnej MOL lige, kde obliekal dresy Brašova a MAC Budapešť. Po vstupe budapeštianskeho celku do najvyššej slovenskej súťaže patril k lídrom MAC v Tipsport lige. Uplynulú sezónu odohral opäť v rumunskom Brašove.

V extralige nastúpil dovedna na 182 stretnutí, strelil v nich 55 gólov a zaznamenal 66 asistencií. V roku 2002 reprezentoval Slovensko na svetovom šampionáte do 18 rokov.

„Pracoval som s Tomášom niekoľko rokov, poznám ho teda dosť dobre. Je to výnimočná osoba a hráč, ktorý zo seba vždy vydá všetko. Má prirodzený rešpekt v kabíne, pritom ani nemusí zvýšiť hlas. Myslím si, že to je presne to, čo do mužstva potrebujeme. Na ľade je jeho silnou stránkou korčuľovanie, ale za jeho najväčšiu prednosť považujem to, že jeho hra nemá slabé miesta. Okrem rovnovážneho počtu je využiteľný na presilovky, trestné strieľania, ale aj oslabenia, čiže naozaj všestranný hráč. V momentálnej situácii, keď prišlo k veľkej obmene mužstva, má jeho podpis veľkú hodnotu,“ povedal na margo novej akvizície hlavný tréner Gergely Majoross.


foto: Tomáš Jesenský

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P