NOVÉ ZÁMKY – V stredu 29. januára pokračuje najvyššia slovenská hokejová súťaž Tipsport Liga zápasmi 45. kola. Novozámockí býci sa predstavia na domácom ľade, kde vyzvú o 18:30 hráčov Liptovského Mikuláša.


Zverenci trénera Miroslava Mosnára v ostatnom kole vybojovali cenný bod pod hradom Matúša Čáka v Trenčíne. V tabuľke patrí aktuálne Býkom priebežné jedenáste miesto so ziskom 42 bodov.

Novozámčania hrajú v ostatnom období v pohode, čo platí od brankárov po útočníkov. Produktivite naďalej vedie český krídelník Tomáš Pospíšil so 41 kanadskými bodmi, ktorého hokejové weby označili za najlepšieho hráča ostatného týždňa Tipsport Ligy.


MHk 32 Liptovský Mikuláš

Hokejisti z Liptova prehrali v ostatných dvoch zápasoch v rade s Újbudou a Nitrou, predtým vyhrali prekvapivo v Košiciach. V tabuľke sú zverenci Antona Tomka na poslednej priečke s 30 bodmi.

Produktivite na severe Slovenska dominuje veterán Rudolf Huna, ktorý nazbieral 22 kanadských bodov. Zároveň je aj najlepším strelcom Liptovského Mikuláša s 9 gólmi.

Zostava Liptákov z posledného zápasu:
Romančík – Kramár, Kurali, Petran, Droppa, Roman, Michalčin, Nemec – Surový, Tamáši, Rud. Huna – Nechaj, Oško, Vybiral – Rich. Huna, Rób. Huna, Kriška – Haluška, Uhrík, Lištiak – Smutný


Úvodné buly na Zimnom štadióne v Nových Zámkoch je v stredu 29. januára o 18:30, pokladne budú otvorené už hodinu a pol pred zápasom.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P