NOVÉ ZÁMKY – V utorok 3. decembra pokračuje najvyššia slovenská hokejová súťaž Tipsport Liga zápasmi 27. kola. Novozámockí býci sa predstavia na domácom ľade, kde od 18:30 privítajú budapeštiansky celok MAC Újbuda.


Novozámčanom sa dlhodobo nedarí, nedokázali bodovať v posledných troch zápasoch, pričom z posledných desiatich získali iba 3 body. Naposledy podľahli na ľade Detvy 3:6.

Strelecké trápenie a bodové suchoty odsunuli novozámockých býkov na poslednú trinástu priečku so ziskom 19 bodov. “Uvedomujeme si nepriaznivú situáciu, v ktorej sa momentálne nachádzame. Mrzí nás, že sme v posledných zápasoch nepozbierali body, ktoré sme získať mohli,” vyjadril sa k ostatnému obdobiu brankár Christián Pavlas. “Úvod sezóny sme začali dobre, prekvapili sme pár silných súperov a vyzeralo to, že so zbieraním bodov do tabuľky problém nebude. Avšak, prišiel zlom, ktorý nás odsunul na jej chvost.”

Práve súboj proti celku z hlavného mesta Maďarska môže opäť nakopnúť novozámockých býkov a posunúť ich z posledného miesta. Hráčom MAC majú z posledného duelu čo oplácať, priznáva to aj 23-ročný odchovanec Slovana, ktorý v aktuálnom priebehu naskočil do desiatich stretnutí. “Sme dostatočne motivovaní na to aby, sme oplatili Budapešti prehru. Taktiež nechceme na domácom ľade sklamať našich fanúšikov, ktorí sú našou veľkou oporou. Náš cieľ, ktorým je postup do playoff, sa nemení.”


MAC Újbuda

Hokejisti z hlavného mesta Maďarska taktiež strácajú body, pričom zápasy často prehrávajú o jeden gól. V tabuľke sú na jedenástej priečke so ziskom 25 bodov. V ostatnom kole vyhrali 2:1 po predĺžení na ľade Nitry, predtým však šesťkrát odišli bodovo naprázdno.

Najproduktívnejším hráčom vo výbere Gergelya Majorossa je kanadský legionár Chris Langkow, na svojom konte má 25 kanadských bodov. Zároveň je s 15 gólmi aj najlepším strelcom budapeštianskych medveďov.


Zostava Budapešti z posledného zápasu:
Bálisz – McNally, Macaulay, Garát, Carlisle, Pozsgai, Fejes, Bl. Orbán, Schlekmann – Br. Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Strech, Sorfon – Nagy, Pitt, Terbócs – Pápa, Majoross, Kreisz


Úvodné buly na Zimnom štadióne v Nových Zámkoch je v utorok 3. decembra o 18:30, pokladne budú otvorené už hodinu a pol pred zápasom.

Zároveň by sme chceli informovať našich ctených fanúšikov, že počas duelu s MAC prebehne každoročná mikulášska zbierka sladkostí, ktorú organizuje fanklub. Sladkosti budú odovzdané na detské oddelenie FNsP v Nových Zámkoch a rozdelené deťom zo sociálne slabších a znevýhodnených rodín. Detailnejšie informácie o zbierke budú poskytnuté aj počas zápasu hlásateľom.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P