NOVÉ ZÁMKY – Takmer dva metre a strela ako z dela. Produktívny český obranca Marek Drtina si urobil v sezóne 2016-17 na juhu Slovenska dobré meno, teraz sa po dvoch rokoch vracia s cieľom urobiť všetko preto, aby bol nadchádzajúci ročník úspešný. S 30-ročným pardubickým rodákom, ktorý si okrem Česka a Slovenska vyskúšal taktiež pôsobenie vo Francúzsku, sme sa zhovárali tesne pred začiatkom spoločnej prípravy.


Marek, s akými pocitmi sa vraciaš po dvoch rokoch do Nových Zámkov?
Moje pocity z návratu do Nových Zámkov sú pozitívne, veľmi sa teším na toto pôsobenie. Ako bolo spomenuté, vraciam sa po dvoch rokoch, takže už tak trochu viem, čo ma bude čakať. Dúfam, že tohtoročná sezóna sa vydarí a bude úspešná. Taktiež sa teším na fanúšikov, ktorí počas zápasov vytvárajú skvelú atmosféru.

Čo ti z premiérovej extraligovej sezóny utkvelo v pamäti?
Povedal by som, že najsilnejšou spomienkou pre mňa zostane zápas posledného kola základnej časti v Trenčíne, v ktorom sa vo veľmi vypätom súboji rozhodlo o postupe do play-off.

Ostatný ročník si odohral v Nice, ako by si zhodnotil svoje pôsobenie na francúzskej riviére a celkovo miestny hokej?
Hokej vo Francúzsku nemožno k hokeju na Slovensku veľmi prirovnávať, keďže ide o úplne iný štýl, skôr kanadský, kde je väčší tlak smerom do brány. Na Slovensku sa hrá skôr kombinačne, ale keďže som bol posledné sezóny preč, posúdiť to budem vedieť neskôr. Francúzsko sa mi celkovo veľmi páčilo a rozhodne to pre mňa bola veľká skúsenosť, za ktorú som vďačný.

Ako vyzerá tvoja príprava na novú sezónu? Pripravuješ sa sám alebo v nejakej skupine?
Pripravujem sa sám a občas sa ku mne pridajú aj kamaráti. Mám individuálnu letnú prípravu, ktorú pre mňa zostavil môj kondičný tréner. Pripravujem sa už viac ako 3 a pol mesiaca. V tréningu som začal s vyrovnávaním svalových partií a potom som striedal rast objemu s dynamikou v dvojtýždňových cykloch, pričom som sa zameral aj na kondíciu. Tiež tréning dopĺňam rôznymi športmi ako napríklad inline alebo volejbal. S týmto tréningovým plánom som veľmi spokojný a budem sa ho držať až do príchodu do Nových Zámkov.

Stihol si už absolvovať dovolenku?
Dovolenku už mám za sebou. Bol som si s rodinou a priateľmi oddýchnuť pri mori a načerpať sily. Teraz sa sústredím na prípravu na nadchádzajúcu náročnú sezónu.

Máš stanovené osobné alebo tímové ciele na nasledujúci rok?
Osobné ciele určite stanovené mám, ale radšej si ich nechám pre seba. Zatiaľ neviem, aké sú tímové ciele, ale budem sa snažiť urobiť všetko, čo bude v mojich silách, aby tohtoročná sezóna bola čo najúspešnejšia.

Kompletné štatistiky Mareka Drtinu nájdete TU.

Foto: jäzva, archív Mareka Drtinu

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P