NOVÉ ZÁMKY – Mal to náročné. S hokejom začínal neskoro, musel doháňať rovesníkov a za posledné dve sezóny aj v dôsledku pandémie koronavírusu neodchytal ani len dvadsať zápasov.

Na svoju príležitosť si ale trpezlivo počkal, aby následne šokoval hokejovú verejnosť. Devätnásťročný odchovanec novozámockého hokeja Viktor Mičík najprv ako náhradník zneškodnil pri extraligovom debute 22 striel Spišiakov, aby následne pri svojom premiérovom štarte vychytal dlhoočakávanú výhru Býkov 2:1 na ľade Dukly Trenčín.


Gratulujem k výhre i výbornému výkonu. Aké boli tvoje prvotné dojmy po záverečnej siréne?
Ďakujem veľmi pekne, Popravde som sirénu ani nepočul, keďže v posledných sekundách to bolo v našom pásme veľmi zaujímavé, ale po chvíli som si to všetko uvedomil. Prežíval som neskutočnú radosť.

Ako by si zhodnotil zápas a čo podľa teba rozhodlo o triumfe Býkov?
Odohrali sme veľmi dobrý zápas, celý tím pracoval veľmi tvrdo a všetci sme si navzájom pomáhali, podporovali sa. Podľa môjho názoru rozhodla naša tímová hra a obetavosť. Takisto chcem touto cestou poďakovať chalanom, trénerom a celému realizačnému tímu, pretože mi veľmi pomohli a robili všetko preto, aby sme sa na konci zápasu tešili z víťazstva.

Aká bola po zápase spätná väzba od trénerov?
Pochválili nás za výborný výkon. Ocenili našu tvrdú prácu a celkovo veľmi dobrý tímový výkon.

Zneškodnil si 46 streleckých pokusov, čo je neuveriteľné číslo. Ktorá pasáž hry bola pre teba osobne najťažšia?
Ešte raz by som chcel poďakovať trénerom za ich dôveru v tomto zápase. Snažil som sa toho čo najviac pochytať a pomôcť tímu. Veľmi mi v tom pomohli aj obetaví spoluhráči. Osobne bola pre mňa najťažšia asi 3 tretina, konkrétne posledné dve minúty. Boli to asi najdlhšie dve minúty v mojom živote. (smiech)

Proti Trenčínu si Viktor Mičík udržal takmer 98 % úspešnosť zákrokov. Foto: VK/Dukla Trenčín

Výborný výkon si podal už pri svojej premiére proti Spišskej Novej Vsi, keď si striedal Jakuba Lackoviča za stavu 0:4 v neprospech Býkov. S akými myšlienkami si vstupoval na ľad?
Išiel som tam hlavne s tým, že si to chcem užiť a podržať tím. Chalani mi veľmi pomohli a podporovali ma.

Ako brankárska trojka si v klube pôsobil už v minulej sezóne. Z rovnakej pozície si odštartoval aj aktuálny ročník. Dá sa preto povedať, že na svoju šancu si trpezlivo čakal viac než rok. Aké sú po extraligovej premiére tvoje ďalšie ciele?
Ďalej pokračovať v tvrdej práci, trénovať, posúvať sa ďalej a byť nápomocný tímu vo všetkom, čo sa len dá. Pocity, ktoré momentálne prežívam, sú veľmi pekné, ale už je to za mnou. Musím sa ďalej sústrediť a pracovať na sebe každý deň.

Veľa ľudí o tom nevie, ale ty si sa k hokeju dostal pomerne neskoro. Aké boli teda tvoje začiatky?
Veľmi ťažké. S hokejom som začínal až v 11 rokoch a bolo to pre mňa veľmi náročné. Často som počúval, že som začal neskoro a že bude veľmi náročné dohnať to, čo som za tie roky zameškal. Ja som si to nejako nechcel pripustiť a neustále som sa snažil všetko zameškané dobehnúť a popri tom napredovať.

Na záver otázka, ktorá prísť musí. Už vieš, koľko ťa bude v kabíne táto úspešná premiéra stáť?
Po zápase už od chalanov zazneli nejaké návrhy, koľko by to asi mohlo byť, ale presná suma ešte nepadla. Čakám teda na rozhodnutie nášho pokladníka. (smiech)

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P