Vo svojej nováčikovskej sezóne si siahol na najprestížnejšiu juniorskú trofej Memorial Cup v drese Acadie-Bathurst Titan. Šikovný frankofónny Kanaďan, ktorému nie je cudzia ani fyzická hra, sa teší na novú krajinu i ľudí, ale i staronového spoluhráča.

Aké vedomosti má Justin Ducharme o Tipos Extralige a čo odkázal novozámockým fanúšikom?


Justin, čo pre teba znamená príležitosť obliecť si novozámocký dres?
Táto príležitosť pre mňa znamená veľa. Vždy som mal v pláne zahrať si v Európe a teším sa, že som dostal príležitosť podpísať zmluvu na Slovensku.

Ako prišlo k samotnému podpisu zmluvy?
Vedel som už po sezone, že chcem nasledujúci ročník odísť zo zámoria. Keď som dostal ponuku z Nových Zámkov, ihneď som súhlasil, pretože viem, že mám možnosť hrať v skvelej lige, ktorá má vysokú súťažnú úroveň.

Čiže nejaké vedomosti o Tipos Extralige už máš…
Nemôžem povedať, že by som ju poznal dopodrobna, ale poznám chalanov z Kanady, ktorí v nej hrajú a z počutia viem, že po hokejovej stránke ide o naozaj kvalitnú súťaž s dobrými hráčmi.

Malo vplyv na tvoje rozhodnutie aj angažovanie Nicolasa Guaya?
Úprimne, určite mi to uľahčilo rozhodovanie, keď som sa dozvedel, že Nic bude taktiež v tíme. Sme dobrí priatelia a radi spolu hráme.

Aké sú tvoje ciele do prvej sezóny v HC Nové Zámky?
Mojím cieľom je spoznať nových ľudí, spoznať novú kultúru a novú krajinu, nájsť si nových priateľov a pomôcť tímu vyhrať čo najviac zápasov. Verím, že spolu dosiahneme nejaký úspech.

Ktoré kľúčové vlastnosti so sebou do tímu prinesieš a čím by si rád prispel mužstvu?
Mojimi hlavnými prednosťami sú rýchlosť, pracovná morálka a ofenzívne myslenie. Tímu chcem prispieť určite dobrým korčuľovaním, fyzickou hrou a tvrdou prácou na oboch stranách ľadu.

Čo považuješ za svoj doterajší vrchol hokejovej kariéry?
Vo svojej prvej kompletnej juniorskej sezóne som vyhral pohár v QMJHL a zároveň aj prestížny Memorial Cup. Prinieslo mi to skúsenosti z play-off a vybudovalo mi to charakter, nakoľko som čelil nepriazni osudu. Určite si túto skúsenosť prinesiem so sebou na Slovensko a budem ju chcieť využiť pre úspech tímu.


Justin Ducharme s prestížnou trofejou pre víťaza Memorial Cupu.


Ako reagovali tvoji najbližší na rozhodnutie odísť na Slovensko?
Všetci v mojom okolí sú šťastní a nadšení, že mám túto príležitosť. Zároveň ma podporujú. Ako už som už povedal, veľmi sa teším, že spoznám novú kultúru a jazyk, a zárove sa zoznámim s novými ľuďmi.

Máš nejaké obľúbené aktivity okrem hokeja? Čo robíš vo svojom voľnom čase?
V lete si rád zahrám tenis, väčšinou s kamarátmi alebo bratmi. Vlastne mám rád akékoľvek vonkajšie aktivity.

Na záver, čo by si rád odkázal novozámockým fanúšikom?
Zdravím všetkých fanúšikov Býkov! Už sa neviem dočkať úvodu sezóny a prvého domáceho zápasu. Myslím si, že to bude špeciálna sezóna a dosiahneme veľké veci. Teším sa na Slovensko, vidíme sa čoskoro!

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P