NOVÉ ZÁMKY – Prvé kolo Tipos extraligy je na programe 24. septembra 2021, novozámockí býci v ňom na východe Slovenska vyzvú michalovské líšky.

Kompletný rozpis zápasov na celú sezónu by mal byť známy v najbližšej dobe. Tipos extraliga bude mať v sezóne 2021/22 dvanásť účastníkov. Všetky kluby budú slovenské, keďže maďarský zástupca DVTK Jegesmedvék Miškovec sa rozhodol v našej najvyššej súťaži nepokračovať.

“Uvedomujeme si, že tento rok musia fanúšikovia čakať na rozpis sezóny o čosi dlhšie. Je to však z objektívnych dôvodov. Na jednej strane sme dlho čakali na stanovisko APHK, či maďarský klub bude pokračovať v súťaží, na druhej strane sme termínovník museli prispôsobovať viacerým faktorom,” povedal pre hockeyslovakia.sk člen Ligovej rady Tipos extraligy Rastislav Konečný.

Faktory, ktoré ovplyvnili zostavenie a konečnú podobu termínovníka sú, že HK Poprad čaká v novembri a v prípade postupu aj v januári Kontinentálny pohár. HC SLOVAN Bratislava a HC Košice majú vo svojich halách v januári majstrovstvá Európy v hádzanej a HC ´05 Banská Bystrica musí kvôli rekonštrukcii zimného štadióna odohrať úvodných 22 kôl na klziskách súpera.

V novej sezóne sa nemenia ani podmienky štartu legionárov či juniorov. “Rovnako ako doteraz môže nastúpiť za jedno družstvo v stretnutí maximálne sedem zahraničných hráčov vrátane brankára. Na zápasovej súpiske budú musieť mať dve garantované miesta hráči do 20 rokov,” dodal Konečný.


Program 1. kola Tipos extraligy 2021/2022, 24. septembra:

HKM Zvolen – HK Spišská Nová Ves
HK Nitra – HC Košice
HC SLOVAN Bratislava – HK DUKLA Trenčín
HK DUKLA Ingema Michalovce – HC Mikron Nové Zámky
MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad
HC 21 Prešov – HC ´05 Banská Bystrica

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P