V nedeľňajšom stretnutí 21. kola Tipos Exraligy prehrali zverenci trénera Erika Caládiho na ľade bratislavského Slovana 2:5.


Slovan najskôr neudržal dvojgólový náskok, keď ešte pred prvou prestávkou však znížil Roberts Mamčics a v 37. minúte vyrovnal na 2:2 vo vlastnom oslabení Radek Prokeš, keď strelou spoza bránkovej čiary “nachytal” brankára Denisa Godlu. Už o tridsať sekúnd neskôr v rovnakej presilovke však vrátil “belasým” vedenie Samuel Takáč po perfektnej prihrávke od Miroslava Preisingera. Slovan ešte pridal v tretej časti hry poistky zásluhou Poiriera a Ethana Wereka.

Tipos extraliga – 21. kolo:

HC Slovan Bratislava – HC MIKRON Nové Zámky 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Góly:
 8. Brown (Lalonde, Ranford), 16. Pecararo (Lalonde, Poirier), 37. Takáč (Preisinger, Žitný), 45. Poirier (Lalonde, Ranford), 54. Werek (Korenčík, Ranford) – 17. Mamčics (Škvarek, Ondrušek), 37. Prokeš. Rozhodovali: Stano, Krajčík – Tichý, Jedlička, vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:1, 4107 divákov.

Slovan Bratislava: Godla – Korenčík, Lalonde, Demo, Romančík, Golian, Beňo, Maier, Kráľovič – Takáč, Findlay, Brown – Žitný, Poirier, Pecararo – Ranford, Šille, Werek – Török, Preisinger, Jendek

Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Roman, Kozák, Mészáros, Géci – Loggins, Roy, Mikúš – Michnáč, Johnson, Stupka – Števuliak, Prokeš, Fafrák – Škvarek, Ondrušek, Ružek


Richard Kapuš, asistent trénera Slovana Bratislava: “Bol to solídny zápas z obidvoch strán a vyhral ten, kto mal možno aj trochu viac šťastia a viac pevnej vôle. Boli tam momenty, keď sa to lámalo, napríklad, keď Nové Zámky vyrovnali a nám sa hneď podarilo streliť tretí gól. Alebo pri ubránení oslabenia troch proti piatim. Po dlhej dobe sa ukázalo, že tento tím má charakter. Na nás tréneroch je, aby sme ho z hráčov vytiahli a ukazovali to zápas čo zápas. Nebudeme vyhrávať stále, pretože nie sme muzikanti, ale keď mužstvo ukáže v každom dueli charakter, tak sa aj ľudia vrátia do hľadiska.”

Ľubomír Hurtaj, asistent trénera Nových Zámkov: “Myslím si, že sme napriek zlému úvodu neodohrali zlý zápas. Najmä druhá tretina bola z našej strany dobrá, vytvorili sme si veľa šancí a mohli sme skóre otočiť v náš prospech. Nanešťastie, po vyrovnaní na 2:2 sme hneď inkasovali a potom sme nedokázali v tretej tretine využiť ani minútovú presilovku o dvoch hráčov, kde sme to mohli ešte zdramatizovať. Slovan svoje presilovky využil a potom si to už postrážil.”

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P