BANSKÁ BYSTRICA – Zverenci hlavného trénera Miroslava Mosnára prehrali v rámci 35. kola Tipsport Ligy s Baranmi pod Urpínom po smolnom góle z 54. minúty 0:1.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HC Mikron Nové Zámky 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 54. Mihálik (J. Brejčák, Hickmott). Rozhodovali: T. Orolín, Juhász (Maď.) – Vyšný, Kis-Király (Maď.), vylúčení: 3:4, navyše: Southorn (Banská Bystrica) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky a oslabenia: 0:0, 2669 divákov.

Banská Bystrica: Gajan – Cardwell, Nemčík, Mihálik, Southorn, J. Brejčák, Petrinec, Kobolka – Gabor, Mlynarovič, Šille – Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen – Fafrák, Bubela, Hrnka – Mesaroš, Sojka, Sarvaš

Nové Zámky: Kristín – Hatala, P. Ordzovenský, Fereta, Drtina, P. Mikuš, Pavúk – Pospíšil, Fábry, Stupka – Bajtek, Holovič, J. Jurík – Števuliak, R. Hruška, Andrisík – Jurák, Jaša, Rogoň

Úvod zápasu patril domácim hokejistom, ktorí mali prevahu a vytvorili si šance. Konkrétne traja legionári Hickmott, Jääskeläinen a Hohmann, ale ani jednému z nich sa nepodarilo dobrými koncovkami prekonať brankára Kristína. Zámčania pohrozili v trinástej minúte po dvojnásobnej chybe Nemčíka, v šanci sa ocitol Pospíšil, no zoči – voči Gajanovi neuspel.

Druhú tretinu začala Banská Bystrica druhou presilovkou v stretnutí a dokonca v piatich proti trom v trvaní osemdesiat sekúnd, ale jedinú vyloženú šancu mal len voľný Mlynarovič, ktorý z metra Kristína nepokoril. Hostia potom takisto nevyužili početnú výhodu. Navrch síce mali Bystričania, ale nevytvárali si gólové príležitosti. A mohli byť za to aj vytrestaní, pretože Zámčanom sa ponúkla presilovka o dvoch hráčov v trvaní 85 sekúnd a veľké šance mali dvakrát Pospíšil, Fábry a Hatala, proti bol Gajan. Ten už v oslabení o jedného hráča parádne vychytal i Holoviča. V závere tohto dejstva predsa len mohli ísť domáci ‘barani’ do vedenia, pekný prienik predviedol obranca Brejčák, ale neskóroval sám pred Kristínom a nepodarilo sa to ani po chybe Pavúka Hickmottovi bekhendom.

V tretej tretine nevyužil úradujúci majster ďalšiu presilovku, v nej mal dve dobré strely Bubela a zblízka sa nepresadil pred Kristínom ani Šille. Hokejisti spod Urpína mali viac z hry, vytvorili si miestami tlak a napokon sa dokázali presadiť obrancovia. Po nie príliš vydarenej strele Brejčáka od modrej uspel z dorážky bekhendom znenazdajky pred bránkou druhý bek HC ’05 a zastupujúci kapitán Mihálik v 54. minúte – 1:0. V závere mohol zvýšiť na 2:0 Hickmott, avšak prestrelil odkrytú bránku a tak hostia ešte mali možnosť hrať na samom konci bez brankára. Šancu na vyrovnanie si však nevypracovali.