NOVÉ ZÁMKY – Dres s Býkom na hrudi si aj v nadchádzajúcom ročníku Tipos extraligy oblečú 20-ročný obranca Martin Knižka a 17-ročný útočník Martin Mišiak. Pre oboch pôjde o druhú sezónu na juhu Slovenska.


Obranca Martin Knižka je rodákom zo Spišskej Novej Vsi, kde aj hokejovo vyrastal. V uplynulom ročníku odohral za Býkov 38 stretnutí, v ktorých si na svoje konto pripísal jeden presný zásah a štyri asistencie. “Urobil veľký krok smerom vpred. Musím sa priznať, že keď sme ho v auguste skúšali, vôbec som si nemyslel, že by bolo reálne, aby pravidelne odohral striedanie za striedaním na extraligovej úrovni. Avšak ide o hráča s veľmi dobrou povahou, ktorý na sebe neustále pracuje a je pokorný. Bol ochotný počúvať a učiť sa, preto hokejovo vyrástol. Takisto si dokázal osvojiť niektoré zručnosti, ktoré mu umožnili pozdvihnúť jeho hru na vyššiu úroveň. Keď sa na neho pozrieme dnes, ide o dobre stavaného obrancu s citom pre hru a šikovnými rukami. Teším sa na ďalšiu spoluprácu s ním,” povedal na adresu Knižku hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.

Útočník Martin Mišiak sa narodil v Banskej Bystrici a hokejovo vyrastal v Česku a Fínsku. Vo svojej premiérovej extraligovej sezóne odohral za Nové Zámky 38 zápasov, v ktorých strelil štyri góly a na ďalších šesť nahral. “Je to veľmi talentovaný mladý hráč, ktorý k nám prišiel ako šestnásťročný mladík a naozaj na nás urobil dojem. Počas sezóny mal svoje lepšie i horšie momenty, ale to je pre rozvoj hráča dôležité. Nechali sme ho prejsť si všetkými aspektmi seniorského hokeja a sám okúsil, aké to je hrať a trénovať proti skúseným seniorským hráčom na dennej báze. Myslím si, že to bola pre neho dobrá sezóna, ktorá mu v kariére veľmi pomôže. Sme radi, že bude súčasťou mužstva aj v nasledujúcom ročníku a môžeme pokračovať v načatej práci,” dodal Majoross na adresu účastníka tohtoročných majstrovstiev sveta do 18 rokov 1A-divízie.Aktuálny zoznam podpísaných hráčov na sezónu 2022-23:

Brankári: Pavel Kantor.

Obrancovia: Andrej Hatala, Branislav Ligas, Martin Chovan, Michal Roman, Lukáš Kozák, Martin Knižka.

Útočníci: Robby Jackson, Austin Farley, Martin Barto, Richard Ondrušek, Juraj Mikúš, Tomáš Mikúš, Peter Šišovský, Martin Mišiak.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P