Novozámockí Býci majú za sebou úvodný týždeň na ľade. Počas dvojfázových tréningov stihli odohrať i dva pohárové zápasy – vo štvrtok v Topoľčanoch (3:1) a v piatok v Žiari nad Hronom (1:3). Nabitý program pre zverencov trénerskej dvojice Čaládi – Hurtaj pokračuje i v druhom týždni, počas ktorého ich preverí Trnava i rakúsky Linz.

My sme pred domácim zápasom s Trnavou položili trénerovi Erikovi Čaládimu tri otázky.


Uplynulý týždeň ste odohrali dva zápasy za dva dni, ako ich spätne hodnotíte?
Na ľade sme boli od pondelka, niektorí chalani preto hrali zápas už po štyroch dňoch. Boli pod únavou, čo sa mohlo podpísať pod ich výkon. Malo to však určitý zámer. Či už kondičný, ale zároveň sme chceli vidieť to, ako budú reagovať v záťaži. A to nie len na ľade, ale aj mimo neho. Zápasy nám dali obraz o tom, čo sme potrebovali a chceli vidieť. A od toho sa aj budeme ďalej odrážať.

Čaká vás tretí pohárový zápas, tentokrát na domácom ľade. Čo môžu fanúšikovia očakávať?
Stále sme v procese skúšania hráčov. Nakoľko nemáme extraligovú juniorku, je to o to ťažšie. Aktuálne je tu veľa mladších hráčov, najmä z prvej ligy, ktorí bojujú o zmluvu i miesto na súpiske. Potrebujeme ich vyťažiť čo najviac a vidieť ich priamo v zápase. Do zápasu s Trnavou preto pôjdeme s rovnakou víziou.

Bude to posledná šanca ukázať sa pre viacerých hráčov?
Potrebujeme vidieť nie len hráčov, ktorí bojujú o zmluvu, ale aj tých, ktorí u nás pôsobia dlhšie a chcú si zastať svoje miesto. Veríme, že sa doma pred našimi fanúšikmi ukážu v čo najlepšom svetle. Mužstvo ešte nie je kompletné, skladáme ho, dávame mu nejakú tvár a pomaly ho s realizačným tímom chceme sfinalizovať. Pomôže nám k tomu aj tento zápas. Následne sa budeme môcť posunúť k systémovým veciam.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P