NOVÉ ZÁMKY – S blížiacim sa štartom spoločnej prípravy finišuje vedenie klubu s tvorbou kádra na nadchádzajúci ročník. Jedným z nových mien, na ktoré sa budú môcť novozámockí fanúšikovia v tipsportligovej sezóne 2020-21 tešiť, je mladý slovenský útočník Samuel Zahradník.

Samuel Zahradník, rodák z Dolného Kubína, prichádza na juh Slovenska zo Žiliny, kde v uplynulej sezóne zaujal nadštandardnými výkonmi. Dvadsaťjedenročný pravák odohral v drese s Vlkom na hrudi 49 zápasov v rámci Slovenskej hokejovej ligy, pričom v nich strelil 19 gólov, na ďalších 22 si pripísal asistenciu a so 41 kanadskými bodmi obsadil druhé miesto v tímovej produktivite. V priemere strávil na ľade takmer 16 a pol minúty na zápas, sezónu zakončil s kladnými 23 bodmi v štatistike +/- bodov. Okrem toho vypomáhal aj žilinskej juniorke, ktorú viedol aktuálny kouč Býkov Martin Hrnčár.

Hokejovo vyrastal v Dolnom Kubíne, no počas mládežníckych sezón si vyskúšal pôsobenie taktiež v Liptovskom Mikuláši a Zvolene. Prvú skúsenosť so seniorským hokejom okúsil v sezóne 2018-19 ako hráč reprezentačnej dvadsiatky HK Orange 20. Po skončení projektu odišiel do Liptovského Mikuláša, kde dokončil súťažný ročník. Dovedna odohral v extralige 17 stretnutí, ďalších 55 pridal v prvej lige.foto: cvaksk.sk

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P