NOVÉ ZÁMKY – Účastník Tipsport Ligy z juhu Slovenska pokračuje v skladbe kádra na nadchádzajúci ročník. Najnovším prírastkom na súpiske Býkov je fínsky center Erik Embrich, ktorý do Nových Zámkov prichádza z TUTO Hockey.

Dvadsaťtriročný Erik Embrich je rodákom z Helsínk, s hokejom začínal v miestnom HIFK. Úspechy v mládežníckom hokeji pretavil do reprezentačných pozvánok, konkrétne si zahral za výbery Fínska od 16 až do 20 rokov. Po prestupe z HIFK do Ässät Pori sa v sezóne 2016-17 dočkal prvej skúsenosti so seniorským hokejom, v najvyššej fínskej súťaži nastúpil na 11 stretnutí. V nasledujúcej sezóne už patril do organizácie Jokeritu, ktorý pôsobí v KHL. Hoci väčšinu času strávil na farme v Kiekko-Vantaa, debut za A-tím Jokeritu si odkrútil v play-off v konferenčnom semifinálovom zápase proti CSKA Moskva. Ďalší štart v najlepšej hokejovej lige na starom kontinente pridal nasledujúcu sezónu, no jej majoritnú časť strávil opäť na farme.

Uplynulú sezónu strávil Embrich, ktorý je po rodičoch držiteľom estónskeho pasu, taktiež v súťaži Mestis. V drese TUTO Hockey odohral 45 zápasov, strelil 9 gólov a s 39 kanadskými bodmi bol druhým najproduktívnejším hráčom mužstva. S 30 asistenciami bol zároveň najlepším nahrávačom mužstva z mesta Turku.

Embrich je už štvrtým hokejistom z Fínska na súpiske Býkov. “Z môjho prestupu som nadšený a veľmi sa na Slovensko teším. Mám veľké očakávania, pretože viem, že liga je kvalitná a my budeme musieť pracovať každý deň veľmi tvrdo, aby sme naplnili naše ciele. Taktiež sa veľmi teším na všetkých nových ľudí, teda spoluhráčov, realizačný tím, a fanúšikov, ktorých spoznám,” povedal po podpise zmluvy mladý útočník.Aktuálny káder HC MIKRON Nové Zámky

Brankár:
Christián Pavlas

Obrancovia:
Marek Drtina, Samuel Fereta, Samuel Hain, Peter Ordzovenský, Peter Mikuš, Markus Västilä

Útočníci:
Filip Bajtek, Juraj Jurík, Patrik Rogoň, Patrik Števuliak, Martin Andrisík, Janne Väyrynen, Richard Ondrušek, Samuel Zahradník, Branislav Fábry, Rasmus Hämäläinen, Erik Embrich


foto: Timo Savela/eliteprospects.com

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P