NOVÉ ZÁMKY – V piatok 5. februára 2020 nastúpia zverenci trénera Gergelya Majorossa na zápas 37. kola Tipos extraligy. Býci v ňom pod Poľanou vyzvú hokejistov Detvy. Úvodné buly stretnutia je o 18:00.


Novozámockí Býci majú za sebou tridsaťpäť odohraných stretnutí, z ktorých získali tridsaťšesť bodov. Naposledy prehrali v nedeľu na domácom ľade v rámci krajského derby s Nitrou 1:2. V tabuľke patrí Novozámčanom po siedmich prehrách v rade priebežná deviata priečka. Produktivitu mužstva ovláda fínsky útočník Janne Seppänen, ktorý má na svojom konte dvadsaťdva kanadských bodov. Najlepším strelcom mužstva je s desiatimi presnými zásahmi český útočník Petr Obdržálek.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša sú prijemným prekvapením tohto ročníka Tipos extraligy. Aktuálne patrí Detvancom priebežná piata priečka so ziskom 64 bodov, pričom v poslednom kole dokázali zdolať vonku DVTK 7:3. Bodovali aj dva predošlé zápasy. Najproduktívnejším hráčom mužstva je s 27 kanadskými bodmi kanadský útočník Jonathan Charbonneau, ktorý je zároveň aj najlepším strelcom Detvy. Skóroval už šesťnásťkrát.

V oboch doterajších vzájomných zápasoch ťahali Býci za kratší koniec. Najprv prehrali pod Poľanou 2:3 po predĺžení, následne doma 3:4.


“Čaká nás zápas proti mužstvu, ktorému sa darí. My sa však od zápasu k zápasu zlepšujeme, odohrali sme veľmi dobré stretnutie doma s Nitrou. Stále však rozhodujú detaily, ktorým sme sa celý týždeň venovali a dnes ich chcem vidieť v našej hre. Z predchádzajúcich skúseností môžem povedať, že keďže je v Detve malé klzisko, všetko sa tam deje rýchlejšie. Preto i naše reakcie musia byť rýchlejšie – musíme myslieť rýchlejšie, posúvať puk rýchlejšie a celkovo hrať jednoduchšie. To bude kľúčové,” povedal pred zápasom hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.


Súboj 37. kola Tipos extraligy, zápas medzi Detvou a Novými Zámkami, má úvodné buly v piatok o 18:00. Zápas vysiela Tipsport TV.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P