NOVÉ ZÁMKY – Na zmluve pre nadchádzajúci súťažný ročník sa s vedením novozámockých Býkov dohodol kanadský útočník Maxime St-Cyr. Pre nevysokého centra, ktorý v uplynulej sezóne obliekal dres Univerzity v Monctone, pôjde o premiérové pôsobenie na starom kontinente.

Maxime St-Cyr je rodák z kanadského mesta Trois-Rivières, ktoré leží vo frankofónnej provincii Quebec. Po začiatkoch v miestnom klube Trois-Rivières Estacades odišiel do Quebec Major Junior Hockey League, kde hájil farby klubov Rouyn-Noranda Huskies a Baie-Comeau Drakkar. Do povedomia sa dostal najmä v poslednej sezóne, keď v drese Drakkar zaznamenal v 68 stretnutiach základnej časti 54 gólov a stal sa najlepším strelcom základnej časti. Za sebou nechal aj mená ako Timo Meier, Anthony Beauvillier či Ivan Barbashyov. Ďalších 12 presných zásahov strelil v 12 zápasoch play-off. Od sezóny 2015-16 pôsobí medzi seniormi, vyskúšal si americké súťaže ECHL a SPHL, ako i kanadskú CRL, v ktorej bol v sezóne 2017-18 najlepším strelcom i najproduktívnejším hráčom.

Uplynulé dve sezóny strávil šikovný útočník na Univerzite v Monctone, ktorá má hokejové mužstvo v prestížnej univerzitnej súťaži USports, z ktorej do Nových Zámkov prišli napríklad Jake Cardwell či Patrick Kudla. V predčasne skončenom ročníku odohral St-Cyr 30 stretnutí v základnej časti, v ktorých strelil 20 gólov a zaznamenal 40 kanadských bodov, čo ho radí na celkové piate miesto v tabuľke produktivity ligy. Dovedna sa podieľal na 45 % strelených gólov svojho mužstva. Za výborné výkony bol odmenený ocenením Športovec roka Univerzity v Monctone.foto: oursportscentral.com

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P