BRATISLAVA (SZĽH) – Dozorná rada Pro-Hokeja v pondelok odvolala z postu riaditeľa akciovej spoločnosti Richarda Lintnera. Vedenie zaňho dočasne Imre Valášek, ktorý však naďalej zastáva post riaditeľa nášho klubu a pracuje na ďalšej sezóne.


“Na dnešnom stretnutí dozornej rady sme rozhodli o odvolaní riaditeľa Richarda Lintnera. Predchádzali tomu záležitosti, ktoré sme ako členovia dozornej rady od neho vyžadovali a nedostali sme ich v súlade s našimi požiadavkami. Riadne valné zhromaždenie Pro-Hokeja je zvolané na 21. júla, dovtedy bude riadiť Pro-Hokej Imre Valášek,” potvrdil Roman Porubský, člen dozornej rady Pro-Hokeja.

Rozhodnutie štvorice členov dozornej rady Jozefa Mitochu, Milana Čankyho, Róberta Ľuptáka a Romana Porubského v neprospech Lintera bolo jednohlasné. “V utorok pôjdeme za Richardom Lintnerom, aby sme prebrali nejaké veci. Ale hlavný dôvod odvolania je, že kluby nemajú s Pro-Hokejom uzavreté práva na reklamu. Richard to mal na starosti a upozorňovali sme ho na to,” zdôraznil Čanky.

Rozhodnutie o odvolaní Lintnera však nevzniklo na pondelňajšom zasadnutí. Ako priznal Ľupták, kluby o tejto možnosti diskutovali už dlhšie: “Kluby sa na tom dohodli už na minulom zasadnutí. Okrem nedoriešených práv sme boli nespokojní aj v iných veciach. Možno sme ťažšie komunikovali a možno treba skúsiť niečo nové. Kluby s tým boli stotožnené. Richard nejaké veci nechcel počuť a akceptovať, ale pre hokej urobil veľa práce. My sa s ním chceme rozísť v dobrom, ale chceme viac napredovať. Budeme hľadať nového riaditeľa, po ťažkej situácii po pandémii koronavírusu to nemáme jednoduché. Návrh na nového riaditeľa budú dávať kluby, budeme to spoločne riešiť.”

Agendu po Lintnerovi dovtedy prevezme Imre Valášek, ktorý s úsmevom poznamenal, že si ho kluby vybrali azda preto, lebo je najmladší: “Bola to dohoda všetkých klubov. Do najbližšieho zasadnutia som bol poverený vedením spoločnosti a v najkratšom čase bude vypísané výberové konanie, po valnom zhromaždení budeme mať nového riaditeľa.”

Valášek uviedol, že ho do júlového zhromaždenia čaká niekoľko úloh: “Neznamená to pre mňa, že by som mal robiť niečo, čo nedokončil Lintner. Ja musím pripraviť spoločnosť tak, aby po valnom zhromaždení mohol nový riaditeľ veľmi plynule nastúpiť, a aby nič nenarušilo priebeh jeho práce. Moje rozhodnutia a úlohy budú dovtedy prebiehať v súčinnosti s klubmi, všetky kroky budeme robiť spoločne.”


Spoločnosť Pro-Hokej bola založená 9. marca 2000, pričom akcionármi sa stali extraligové kluby. Úlohou akciovky v minulosti bolo riadiť nielen našu najvyššiu hokejovú súťaž, ale zároveň budovať marketing a imidž tohto produktu. Právomoc na riadenie extraligy mal Pro-Hokej do sezóny 2018/19, po nej vedenie SZĽH nepredĺžilo spoločnosti zmluvu. Športovú-technickú stránku súťaže si vzalo pod svoje krídla. Najvyšším výkonným orgánom Tipsport Ligy sa stala Ligová rada SZĽH, ktorá v sezóne 2019/20 pozostávala z troch členoch – prezidenta SZĽH Miroslava Šatana, riaditeľa oddelenia súťaží SZĽH Igora Guryču a práve odvolaného riaditeľa Pro-Hokeja Richarda Lintnera. 

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P