ZVOLEN – Tipsport Liga, najvyššia slovenská hokejová súťaž, odštartuje oficiálne 2. októbra. V sezóne 2020/21 v nej bude pôsobiť dvanásť tímov. Jedenásť slovenských a jeden zahraničný. Na utorňajšom zasadnutí Športovej rady Pro-Hokeja vo Zvolene potvrdil účasť maďarský zástupca DVTK Jegesmedvék Miškovec.

Jeho štart v najbližšom ročníku schválili kluby, Tipsport Liga 2020/2021 tak bude mať 12 účastníkov, základná časť sa začne 2. októbra, sezóna vyvrcholí najneskôr 12. mája 2021.

“Počítame v novej sezóne s 12 mužstvami vrátane Miškovca. Dlhšie sme čakali na stanovisko predstaviteľov DVTK ohľadom predrokovaných podmienok a definitívne potvrdenie z ich strany. V pondelok nám prišiel návrh zmluvy, v ktorom sú uvedené všetky veci, o ktorých sme sa s nimi rozprávali. Nič by tak nemalo brániť Miškovcu v štarte v novom ročníku,” povedal dočasný riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej Imre Valášek.

Zasadnutie zástupcov všetkých slovenských účastníkov extraligy sa uznieslo aj na rozdelení klubov do troch regiónov naprieč krajinou. V každom sa nachádza kvarteto tímov. Na západe Nitra, Slovan Bratislava, Nové Zámky a Trenčín, v strede Banská Bystrica, Detva, Zvolen a Liptovský Mikuláš, na východe Košice, Michalovce, Poprad a Miškovec. Rozdelenie klubov do regiónov malo dôležitú úlohu pri finálnej dohode o formáte súťaže.


Základnú časť bude tvoriť štvorkolový systém, čo znamená, že každý s každým nastúpi dvakrát vonku a dvakrát doma. K 44 kolám bude pripočítaných šesť takzvaných regionálnych, na základe predchádzajúceho geografického rozdelenia klubov do regiónov. Regionálne duely zohrajú len tímy v rámci svojich regiónov, a to dvojkolovo, čiže každý s každým raz vonku a raz doma. Dovedna tak bude mať základná časť súťaže 50 kôl. 

Po nich určí tabuľka prvých šesť istých účastníkov play-off, umiestnených na prvej až šiestej priečke. Ďalšie štyri kluby na 7. až 10. mieste si zahrajú predkolo o účasť v play-off na tri víťazné zápasy systémom siedmy s desiatym, ôsmy s deviatym. Pre jedenáste a dvanáste mužstvo po základnej časti sa sezóna skončí. Na základe predchádzajúcich dohôd v ročníku 2020/21 nikto z Tipsport Ligy nevypadne. Zospodu však bude otvorená pre víťaza Slovenskej hokejovej ligy. Slovenský extraligový šampión bude známy najneskôr 12. mája.


Kluby pozorne sledujú situáciu v Košiciach, kde prebieha verejná zbierka na pomoc klubu. “Pevne veríme, že aj táto ťažká situácia sa v Košiciach zvládne. Bez Košíc to nie je ono, sú tradičný účastník, s bohatou históriou. Sme predvedčení, že napriek istým rizikám budú v ďalšej sezóne účinkovať v najvyššej súťaži,” povedal Valášek a dodal, že prostredníctvom klubových webstránok sa spúšťa výberové konanie na post šéfa Pro-Hokeja.

Foto: HKM Zvolen

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P