Vedenie Býkov sa dohodlo na predĺžení spolupráce s elitným obrancom.


Dvadsaťsedemročný americký obranca Mike Lee si oblečie novozámocký dres aj v nadchádzajúcom súťažnom ročníku 2023-24. S klubom podpísal novú ročnú zmluvu.

“Som veľmi nadšený, že môžem v Nových Zámkoch pokračovať aj v nasledujúcej sezóne. Fanúšikovia i ľudia v meste boli ku mne skvelí, veľmi som si to užil. Bol to pre mňa špeciálny rok a už sa veľmi teším naspäť,” povedal o svojom zotrvaní Mike Lee.

Pre rodáka z Hamdenu sú Nové Zámky prvým zahraničným pôsobiskom. Ihneď od úvodu sa zaradil medzi najvyťaženejších hráčov Býkov a sezónu zakončil s 36 kanadskými bodmi ako piaty najproduktívnejší hráč tímu.

“Mike je tvorivý a konštruktívny obranca, preto nám veľmi záležalo na jeho zotrvaní. Jeho prínos pre tím je pozoruhodný, očakávame, že bude opäť zakladať naše útoky. Myslím si, že radi budú aj všetci fanúšikovia, pretože Mike je zárukou, že sa budú mať na čo pozerať,” povedal na adresu amerického obrancu tréner Erik Čaládi.

Leeho cesta na Slovensko smerovala cez nižšie americké súťaže ECHL a AHL, kde si obliekol dresy organizácií Indy Fuel, Kansas City Mavericks, resp. Hartford Wolf Pack. Zahral si aj v univerzitnej súťaži NCAA popri štúdiu na University of Vermont a Sacred Heart University.


#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P