NOVÉ ZÁMKYV nedeľu 31. januára 2020 nastúpia zverenci trénera Gergelya Majorossa na zápas 36. kola Tipos extraligy. Býci v ňom na domácom ľade vyzvú v rámci krajského derby nitrianskych Corgoňov. Úvodné buly stretnutia je o 18:00.


Novozámockí Býci majú za sebou tridsaťštyri odohraných stretnutí, z ktorých získali tridsaťšesť bodov. Naposledy prehrali v piatok v Miskolci s DVTK 2:3. V tabuľke patrí Novozámčanom po šiestich prehrách v rade priebežná deviata priečka. Produktivitu mužstva ovláda fínsky útočník Janne Seppänen, ktorý má na svojom konte dvadsaťjeden kanadských bodov. Najlepším strelcom mužstva je s desiatimi presnými zásahmi dlhodobo zranený český útočník Petr Obdržálek.

Corgoni spod Zobora taktiež nemajú ideálnu formu, no v tabuľke sa držia na priebežnej šiestej priečke so ziskom 61 bodov. V piatkovom kole prehrali na trenčianskom ľade s Duklou 3:7, predtým však dokázali zdolať vonku Liptovský Mikuláš 7:0. Najproduktívnejším hráčom Nitranov je odchovanec klubu Marek Tvrdoň, ktorý dovedna zaknihoval 40 kanadských bodov. Zároveň je s osemnástimi presnými zásahmi najlepším strelcom v mužstve Antonína Stavjaňu.

Vo všetkých štyroch doterajších vzájomných zápasoch ťahali Býci za kratší koniec.


“Čaká nás veľký zápas a myslím si, že to nie je treba prízvukovať ani hráčom. Keď máme dostatok úsilia a správne nastavenú hlavu, dokážeme hrať s každým súperom. Videli sme to aj v ostatných zápasoch. Stále sa však trápime v ofenzíve, ktorá nie je taká, ako by sme chceli. Urobili sme však veľký progres, vytvárame si viac príležitostí na skórovanie. Dokázali sme vonku v Poprade streliť štyri góly, na ľade DVTK dva, no problémom ostávajú nevyužité presilové hry. Robíme na tom prakticky denne už dva a pol týždňa. Myslím si, že častokrát výsledková tabuľa neodzrkadľuje priebeh zápasu, nakoľko hráme naozaj dobre. Verím, že zlepšené detaily a tvrdé úsilie sa čochvíľa odrazia aj na výsledkoch.Chceme sa odvďačiť najmä fanúšikom, ktorých podporu cítime, hoci nemôžu byť s nami v hľadisku,” povedal pred krajským derby hlavný tréner Gergely Majoross.


Súboj 36. kola Tipos extraligy, derby zápas medzi Novými Zámkami a Nitrou, má úvodné buly v nedeľu o 16:00. Zápas vysiela Tipsport TV.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P