NOVÉ ZÁMKY – Sedem prehier. Taká je bilancia Býkov z posledných ôsmich ligových zápasov. Uspieť za tri body dokázali zverenci trénera Gergelyho Majorossa naposledy ôsmeho januára na ľade Liptovského Mikuláša, odvtedy žnú bodové suchoty a v tabuľke klesli na priebežnú šiestu priečku.

Prelomiť negatívnu sériu a vrátiť pohodu na svoje hokejky by chceli Býci už v piatok, keď na domácom ľade privítajú majstrovský Slovan. O nič menšiu motiváciu nebudú mať ani v nedeľňajšom krajskom derby s Nitrou.

My sme sa pred kľúčovým dvojzápasom rozprávali s kapitánom Býkov Tomášom Mikúšom.


Tomáš, máte za sebou ťažké obdobie. Ako sa to prejavilo na nálade v kabíne?
Každé mužstvo si prechádza lepšími a horšími fázami. Nás jedno z tých horších období zastihlo teraz. Skĺbilo sa veľmi veľa faktorov. Verím, že sa z toho obdobia poučíme a že nás to posilní do najdôležitejšej časti sezóny. Takže nálada v kabíne by sa dala charakterizovať ako odhodlaná spraviť všetko preto, aby sme boli zase úspešní.

Overený recept, ako sa dostať spod „deky“, asi neexistuje. Čo ste si povedali?
V kabíne sme mali míting, na ktorom sme si všetko rozobrali a nastavili si cestu, ktorou chceme ísť.

A tá je aká?
Myslím si, že iná cesta ako takzvane sklopiť hlavu a tvrdo makať nie je. Musíme sa poučiť z každého neúspechu a tvrdo pracovať na tom, aby sme sa z toho dostali. Teraz je na nás, aby sme sa čo najlepšie pripravili na najdôležitejšiu časť sezóny, lebo úspešnosť sezóny sa aj tak hodnotí podľa jej záveru.

Tento víkend máte o motiváciu asi postarané…
Presne tak. Oba zápasy berieme ako derby. Zápasy so Slovanom i Nitrou majú vždy dobrú atmosféru a náboj. Veľmi sa na ne tešíme. Naši fanúšikovia nás vždy povzbudzujú a ženú dopredu, takže je to výborný zážitok. Verím, že im aj my našim výkonom na lade spravíme radosť.

Fanúšikovia za vami stoja aj v tejto neľahkej situácii. Čo by si im na záver odkázal?
V prvom rade by som im chcel všetkým poďakovať za podporu počas celej sezóny. Znamená to pre nás veľa, a to najmä v tomto období. Patrí im za to veľká vďaka. Hokej hráme primárne pre ľudí a preto spravíme všetko, aby sme im urobili radosť a spoločne s nimi zažili úspešný záver sezóny.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P