NOVÉ ZÁMKY – Hoci to bolo z pohľadu defenzívy oveľa lepšie než v súboji s DVTK, v Poprade býci nestrelili ani gól. V zápase 12. kola Tipsport Ligy tak pod Tatrami prehrali futbalovým výsledkom 0:1.

Novozámčania sa pritom v Poprade mohli oprieť o skvelý výkon brankára Mateja Kristína. Ten zneškodnil 41 striel domácich hráčov, no ocenenie hráča zápasu bolo iba slabou náplasťou. Zachytal som si veru poriadne a zapríčinené to bolo hlavne našim vylúčeniami. Jeden gól nie je veľa, ale aj to stačilo súperovi k zisku víťazstva. Mrzí nás to, pretože sme chceli vyhrať, alebo aspoň bodovať,“ skonštatoval po zápase.

Opora Nových Zámkov musela počas celého zápasu čeliť veľmi dôraznej hre Popradčanov. Rodákovi z Ilavy v úvodnej tretiny praskli nervy po jednom ataku domáceho útočníka. Ten vyšiel zo súboja bez trestu, Kristín s osobným trestom. Chodili veľmi dôrazne do brány a často ma atakovali. Nebolo to nejako úmyselné, ale v prvej tretine si myslím, že išlo o celkom jasnú situáciu, keď hráč do mňa vletel a rozhodca mi tvrdil, že ho tam natlačil iný hráč. To však vôbec nebola pravda. Odletel som z vrchu bránkoviska až do brány, bol som tam zamotaný v sieti a napriek tomu sa pokračovalo v hre. Trochu ma to naštvalo a dostal som desiatku. Musím sa v takých situáciách udržať, ale už som jednoducho vybuchol. Bolo to na dve minúty pre domáceho hráča a nie naopak. V ďalších situáciách boli taktiež domáci až príliš dôrazní a raz som dokonca dostal kolenom do hlavy. Teraz je to už však jedno. Aj taký je hokej,“ krútil hlavou 29-ročný brankár.

Neplánovaná nepríjemná zastávka

Hoci sa novozámocká výprava vydala do Popradu v riadnom predstihu, zhruba 35 kilometrov pred cieľom musela na diaľnici D1 absolvovať vynútenú prestávku.

Výbuch pravej prednej pneumatiky zobudil spiacich, no prehlušil aj hudbu v slúchadlách ostatných v autobuse. Vďaka pohotovej reakcii klubového šoféra, ktorý udržal riadenie a autobus odparkoval ku krajnici, sa však nikomu nič nestalo.

Hoci väčšina z hráčov nič podobné nezažila a neveriacky krútila hlavou, našli sa aj takí, ktorí sa s podobnou situáciou už počas svojej hokejovej kariéry stretli. „Zažil som niečo podobné ešte v juniorke v Trenčíne, keď sme cestovali na semifinálový zápas do Košíc. Autobus sa nám pokazil už priamo v meste, takže sme si museli pešo niesť výstroj asi 25 minút na zimák,“ zaspomínal si Andrej Hatala.

Novozámčania kvôli výmene pneumatiky nestihli rozvičku na suchu, z autobusu išli teda priamo na rozkorčuľovanie. „Neboli sme nejako rozladení, iba sme nestíhali a na rozcvičku sme išli o čosi neskôr. Do zápasu sme však nastúpili celkom dobre a prekvapilo ma, že sme mali dobrý pohyb. Bohužiaľ, bez gólu sa nedá vyhrať,“ ozrejmil Matej Kristín, ktorý sa na vzniknutú situáciu vyhovárať nechcel.

„Bol to náročný zápas. Nie sme efektívni a tak nám utekajú body, to je kameň úrazu. Teraz nás čaká Detva. Musíme sa na zápas poriadne pripraviť, a to aj v hlavách,“ doplnil na záver Andrej Hatala.