NOVÉ ZÁMKY – Vedenie novozámockých Býkov vyriešilo trénerskú otázku na nasledujúcu sezónu. Na lavičke HC Nové Zámky pokračuje 42-ročný maďarský tréner Gergely Majoross, ktorý na juhu Slovenska pôsobí od januára minulého kalendárneho roka.


V uplynulom ročníku doviedol Gergely Majoross mužstvo k šestnástim víťazstvám v riadnom hracom čase, jednému víťazstvu po samostatných nájazdoch, trom prehrám po predĺžení a tridsiatim prehrám v riadnom hracom čase. Napriek nepriaznivému konečnému umiestneniu, keď HC Nové Zámky obsadili nepostupové jedenáste miesto, získali Býci svoju tvár a hernú identitu, pričom hrali vyrovnaný a atraktívny hokej s každým súperom.

“Sme veľmi radi, že sme sa dohodli na predĺžení spolupráce. Pokračujeme v začatej práci a spoločnými silami sa pokúsime dosiahnuť stanovené ciele,” uviedol k predĺženiu kontraktu s Gergelym Majorossom riaditeľ klubu Imre Valášek.


Rodák z Budapešti sa ihneď po podpise zmluvy pustil do práce. S vedením klubu vyhodnocuje uplynulý ročník a skladá káder na ten nový. “Určite nastanú nejaké zmeny. Niektorí hráči s nami v budúcej sezóne nebudú, ale jadro udržíme pokope. Všetky zmeny si však vyžadujú komplexnú analýzu, aby sme skutočne vedeli, aký typ hráčov nám chýba a čo môžeme upraviť v našom systéme, aby sme sa stali lepším tímom. Pracujeme na tom intenzívne a už máme aj nejaké závery. Napríklad potrebujeme byť fyzicky väčší, mať v tíme trochu viac vodcovských schopností a tiež podávať konzistentnejší výkon. Uvedomiť si tieto veci je dôležité, ale my teraz musíme nájsť spôsoby, ako ich zrealizovať, čo z nás spraví lepšie mužstvo,” približuje Gergely Majoross.

Zároveň však dodáva, že v hre Býkov bolo veľmi veľa pozitív, z ktorých treba stavať. “Naše presilové hry boli takmer počas celej sezóny skvelé a taktiež sa nám darilo v oslabeniach. Naopak, strelili sme veľmi málo gólov počas rovnovážneho stavu a to uškodilo našim výsledkom. V našej hre bolo ale veľmi veľa skvelých a pozitívnych vecí, ktoré môžu fungovať ako základ pre budúcnosť a s malými úpravami nám môžu priniesť úspech.”

V uplynulej sezóne dostalo v tíme priestor až trinásť hráčov do 23 rokov, z toho až šesť do 20 rokov. Bývalý reprezentant Maďarska, ktoré viedol i z pozície trénera, by v tomto trende rád pokračoval i naďalej. “Musíme týmto mladým hráčom pomôcť posunúť ich hru na extraligovú úroveň. Všetci boli ochotní na sebe pracovať a zlepšovať sa, preto boli schopní urobiť kariérny krok vpred. Momentálne sú oveľa lepšími hráčmi, ako boli vlani v auguste, a som si istý, že väčšina z nich bude môcť prispieť k úspechu tímu v budúcom ročníku ešte viac,” dodáva Majoross na záver.O zložení realizačného tímu a ďalších aktuálnych informáciách budeme našich fanúšikov a verejnosť postupne informovať.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P