NOVÉ ZÁMKY – Počas decembrového asociačného termínu sa okrem mužskej hokejovej reprezentácie predstaví v zápasovom dianí aj slovenský olympijský tím. V jeho drese nastúpia aj novozámockí obrancovia Samuel Hain a Andrej Hatala.

Pod vedením hlavného trénera Petra Oremusa s asistentom Andrejom Kmečom sa olympijský tím stretne na zraze v Žiline vo štvrtok 12. decembra. Jeho úlohou je otestovať juniorskú reprezentáciu v záverečnej fáze prípravy na MS v Česku.

“O pozvánke som sa dozvedel minulý piatok, zavolal mi manažér výberu do 23 rokov p. Groma, ktorý mi oznámil, že ma p. tréner Oremus nominoval na zraz,” prezradil na margo nominácie do olympijského tímu Samuel Hain.

Topoľčiansky rodák v aktuálnom ročníku odohral 18 stretnutí, strelil v nich jeden gól a dvakrát asistoval. “Veľmi ma táto pozvánka potešila, ale hlavne prekvapila, pretože som laboroval so zraneným zápästím vyše mesiaca. Naozaj som to nečakal. O tejto vynútenej pauze však vedeli a zisťovali, okrem iného aj to, kedy budem najbližšie hrať,” pokračoval.

Realizačný tím nominoval na dvojdňový výcvikový tábor najmä mladých hráčov z Tipsport Ligy, jediným legionárom je útočník českého Třinca Patrik Hrehorčák.

“Veľmi sa teším, že stretnem viacero bývalých spoluhráčov, s ktorými sme boli spolu na majstrovstvách sveta juniorov. Budem sa samozrejme chcieť ukázať v čo najlepšom svetle a potvrdiť nomináciu, prípadne si vypýtať nomináciu na ďalšiu podobnú akciu,” dodal na záver 22-ročný Samuel Hain.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P