NOVÉ ZÁMKY – Devätnásťročný kanadský hokejový útočník Graeme Clarke ukončil svoje pôsobenie na juhu Slovenska. Čaká ho let do zámoria, kde sa pripojí k Binghamtonu Devils, farmárskemu mužstvu New Jersey Devils.


Šikovný pravák prišiel do Nových Zámkov spolu so svojim bratom tesne po Vianociach. V Tipos extralige absolvoval svoju premiéru medzi seniormi, dovedna nastúpil na šesť súťažných stretnutí. “Ďakujem za možnosť pôsobiť v Nových Zámkoch, užil som si to. Všetci sa ku mne a môjmu bratovi správali veľmi ochotne a milo. Bola to pre mňa naozaj výborná skúsenosť a keďže išlo o moje prvé profesionálne štarty, na toto obdobie určite nikdy nezabudnem,” povedal pred odchodom starší z bratov Clarkeovcov.

Rodák z amerického mesta Waconia v štáte Minnesota bol draftovaný do NHL v roku 2019 organizáciou New Jersey Devils v treťom kole z celkového 80. mesta. Trojročný nováčikovský kontrakt by mal podpísať v blízkej  budúcnosti. Jeho kroky teraz vedú do mesta Binghamton v New Yorku, kde sídli farmársky celok Devils.

Graemovi ďakujeme za odvedené prácu i profesionalitu a v jeho budúcej kariére mu želáme iba to najlepšie.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P