Gergely Majoross už nepovedie Býkov z pozície hlavného trénera.


Vedenie novozámockých Býkov rieši v aktuálnych dňoch trénerskú otázku. Štyridsaťtriročný maďarský kormidelník Gergely Majoross, ktorý viedol novozámocké mužstvo dva a pol roka, sa rozhodol prijať lukratívnu zahraničnú ponuku.

“Robím to nerád, ale nadišiel čas, aby som sa rozlúčil. Svoje pôsobenie v Nových Zámkoch som si užíval od samotného začiatku. Chcel by som sa poďakovať vedeniu klubu za dôveru, ktorú mi preukázalo. Prezident i riaditeľ klubu boli vždy otvorení mojim návrhom, nápadom i pripomienkam. Ďalej patrí obrovské ďakujem všetkým ľuďom okolo mužstva, vrátane členov realizačného tímu, a všetkým hráčom, s ktorými som mal možnosť pracovať v tomto období. Myslím si, že okrem tvrdej práce sme si užili aj veľa zábavy a máme na čo spomínať. V neposlednom rade ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí podporujú novozámocký hokej. Je priam až neuveriteľné, ako oduševnene stoja za klubom v každej situácii. Po mojom príchode do klubu sme si s vedením určili nejaké ciele, ktoré mali spopularizovať hokej v meste, prilákať ľudí na štadión a posunúť klub medzi šesť najlepších tímov lige. Myslím si, že sa nám to podarilo,” vyjadril sa pri svojom odchode z Nových Zámkov Gergely Majoross.

Rodák z Budapešti nahradil na juhu Slovenska počas sezóny 2020-21 v pozícii hlavného trénera Martina Hrnčára. Býkov počas tohto obdobia doviedol dvakrát do štvrťfinále play-off Tipos Extraligy. V uplynulom ročníku pritom zaznamenal pre novozámocký hokej historický úspech, keď pod jeho vedením skončili HC Nové Zámky na šiestom mieste po základnej časti.

Ďakujeme Gergelymu Majorossovi za odvedenú prácu v Nových Zámkoch a v jeho novom pôsobisku mu prajeme veľa šťastia i úspechov!


Vlastná tvár a herná identita by mala zdobiť Býkov aj v nadchádzajúcom ročníku. Meno nového hlavného trénera zverejníme v nasledujúcom období.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P