BUDAPEŠŤ – O tom, že novozámocký fanklub patrí k najaktívnejším v lige, sme sa presvedčili už dávno. Tentokrát však priaznivci z juhu Slovenska ukázali širokej verejnosti, že fandiť sa dá slušne a udržiavať dobré vzťahy s fanúšikmi z iných miest sa naozaj vyplatí.


V hlavnom meste Maďarska podporovalo novozámockých hokejistov v rámci zápasu 20. kola Tipsport Ligy vyše 70 fanúšikov. „Do Budapešti sme išli vlakom, chceli sme si vyskúšať aj niečo nové, nakoľko vždy volíme autobusovú dopravu. Už týždeň pred samotným zápasom nám písali fanúšikovia MAC, či prídeme a koľko nás bude. Oznámili sme im, že ideme vlakom, pričom nám následne povedali, že si nemáme robiť s ničím starosti. Prišli pre nás na vlakovú stanicu, prešli sme sa Budapešťou a zastavili sme sa v ich pohostinstve, kde nás pohostili jedlom a pitím. Samozrejme, nedovolili nám zaplatiť ani len vodu,“ opisuje predzápasové momenty člen fanklubu Ján a jedným dychom dodáva: „To isté nasledovalo aj po zápase, pričom nás potom odprevadili na stanicu. Výjazd bol naozaj výborný, mrzí nás len výsledok zápasu.“

Domáci fanúšikovia si pre výpravu z južného Slovenska pripravili aj menšie prekvapenie. „Dali vyrobiť transparent s logami oboch klubov, ktorý nechali po zápase podpísať hráčom a odovzdali nám ho,“ dodal na záver Ján.


Ďakujeme novozámockému fanklubu za podporu a želáme jeho členom veľa úspešných výjazdov.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P