TRENČÍN – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa uspeli v nedeľňajšom zápase 18. kola Tipos extraligy na ľade Dukly Trenčín 2:1. Oba góly strelili Býci vo vlastnom oslabení. V bráne dostal priestor Viktor Mičík, pre ktorého to bola premiéra v pozícii brankárskej jednotky medzi seniormi. Devätnásťročný gólman zneškodnil 46 striel domácich a udržal si takmer 98 % úspešnosť zákrokov.

HK Dukla Trenčín – HC Nové Zámky 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 13. Berisha (Krajč, Kudla) – 20. Jackson, 28. Šiška (Roman).
Rozhodovali: Baluška, Jobbágy – Synek, Ševčík, vylúčení: 3:7 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia 0:2, strely na bránu: 47:21.

Trenčín: Bowns – Lemcke, Kudla, E. Švec, Starosta, Chovan, Nemčík, Martiška, Nátny – Tybor, Rehuš, Bezúch – Hudec, Paukovček, Honzek – Krajč, J. Švec, Berisha – Krajčovič, Mikyska, Beták

Nové Zámky: Mičík – Hatala, Bull, Fereta, Holenda, Ligas, Roman, Mišiak – Varga, Šiška, Jackson – Števuliak, Langkow, Klempa – Kurbatov, Fetkovič, Ondrušek – Tóth, Ferényi, Hrabčák

Trenčania začali aktívne a už v 3. minúte sa mohli ujať vedenia, pri dorážke Beláka do odkrytej bránky však skvele zareagoval Mičík. V polovici prvej tretiny sa po chybe domácej obrany ocitol v dobrej šanci Jackson, Bowns však jeho pokus zneškodnil. V 13. minúte sa domáci ujali vedenia, keď Berisha vnikol do útočného pásma, zaznačil strelu a Mičíkovi poslal puk medzi betóny V závere úvodnej časti hry išiel na trestnú lavicu hosťujúci Hrabčák, no Novozámčania dokázali v oslabení vyrovnať zásluhou Jacksona.

Na začiatku druhého dejstva mohol dať Jackson po pošmyknutí Starostu ďalší gól v oslabení, no Bowns predviedol dobrý zákrok. V 28. minúte sa však hosti dočkali druhého gólu a opäť pri početnej nevýhode, keď trestnú lavicu zohrieval Holenda. Trenčianska obrana si nedala pozor na Šišku, ktorý zaskočil Bownsa strelou spoza bránky. Hostia neustále hrozili rýchlymi kontrami, pri ďalších dvoch šanciach Jacksona sa vyznamenal Bowns.

V tretej tretine Trenčania dostali hostí pod tlak, no Tybor nepremenil ani jednu z troch šancí a domáci nevyrovnali ani pri záverečnej power play.

Gergely Majoross, hlavný tréner Nových Zámkov: “Všetci vieme, aké obdobie máme za sebou, že sme odohrali viacero kvalitných zápasov, kde sme boli aktívnejším mužstvom, vypracovali sme si viac šancí ako súper, ale neuspeli sme. Som veľmi rád za chalanov, pretože tentokrát sme to zlomili, hoci sme možno neodohrali náš najlepší zápas, ani sme nemali viac šancí ako Trenčín, ale robili sme veci dobre, podstatné veci, a to v defenzíve i v ofenzíve. Všetko to bolo podporené výborným výkonom brankára Mičíka. Som za Viktora rád, pretože išlo o jeho prvý zápas medzi seniormi, keď nastúpil ako jednotka. V piatok sa chytil svojej šance výborne a vypýtal si svoje miesto v zostave.”