BRATISLAVA/NOVÉ ZÁMKY – Okrem výkonu hokejistov Nových Zámkov zaujal v hlavnom meste i výkon fanklubu. Početná skupina priaznivcov novozámockého hokeja hnala svoj tím po celý zápas a vo viacerých úsekoch zápasu i predčila fanklub domáceho celku.

Hokejisti Nových Zámkov v 3. kole Tipsport Ligy v poslednej tretine otočili duel so Slovanom a v Bratislave zvíťazili 7:6. O pomyselné víťazstvo na tribúnach sa postarali i novozámockí priaznivci.

„Do hlavného mesta nás išlo približne 70 ľudí. Atmosféra bola super, išli sme si od úvodu svoje, snažili sme sa hnať chalanov vpred. To, že sme boli miestami lepší ako domáci fanklub, sme vnímali. Samozrejme, písali nám aj známi, ktorí zápas sledovali v televízii. A koniec koncov, potvrdili to na internete aj samotní fanúšikovia Slovana,“ opísal svoje dojmy z prvého tohtosezónneho výjazdu vedúci novozámockého fanklubu Jano.

Hoci išlo o vydarenú akciu, atraktívneho súpera i miesto konania zápasu, Jano priznáva, že medzi výjazdmi má iného favorita. „Výjazd bol parádny, naozaj si ho každý užil na sto percent, ale predsa len nebol najlepší. Každý výjazd je v niečom lepší a iný ako ten predchádzajúci, vždy sa udeje niečo nové, ale tie najlepšie sú, aspoň podľa mňa, výjazdy do Nitry, keďže je to krajské derby.“

Novozámocký fanklub patrí medzi najaktívnejší v Tipsport Lige. Už teraz plánujú Novozámčania ďalší. Na ktorý zápas? „Najbližšie sa chystáme do Nitry (10. kolo Tipsport Ligy, 6. októbra, pozn. redaktora), kde by sme chceli vycestovať v čo najväčšom počte. Už teraz chcem týmto spôsobom pozvať všetkých priaznivcov novozámockého hokeja. Počas sezóny sa postupne objavíme na každom štadióne. Okrem toho sa, samozrejme, stretneme na každom domácom zápase, pričom medzi nami radi privítame nových členov,“ dodáva na záver Jano.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P