NOVÉ ZÁMKY – Dres novozámockých Býkov si aj v nadchádzajúcom ročníku oblečie obranca Michal Roman a útočník Patrik Števuliak. Vedenie HC Nové Zámky sa s oboma hráčmi dohodlo na predĺžení zmluvy.


Dvadsaťtriročný obranca Michal Roman prišiel na juh Slovenska v novembri minulého roka. Dovedna nastúpil na 38 zápasov, v ktorých zaznamenal päť asistencií. Rodák z Kysuckého Nového Mesta hokejovo vyrastal v českom Třinci, kde aj debutoval medzi seniormi. Od sezóny 2017-18 pôsobí na Slovensku, zahral si za Žilinu, Zvolen, Liptovský Mikuláš či Banskú Bystricu. Slovensko reprezentoval na majstrovstvách sveta do 18 i 20 rokov.

O dva roky starší útočník Patrik Števuliak pôsobí v Nových Zámkoch od sezóny 2019-20. V uplynulej sezóne nastúpil v zeleno-bielom drese dovedna na 45 extraligových stretnutí, v ktorých získal 19 bodov. Rodák z Liptovského Mikuláša hokejovo vyrastal na Liptove, kde aj debutoval medzi seniormi. Jednu extraligovú sezónu strávil aj v Poprade. V budúcej sezóne by mal pokoriť hranicu 300 odohraných zápasov v najvyššej súťaži, aktuálne ich má na svojom konte 280.


#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P