BRATISLAVA – Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja na svojich zasadnutiach v priebehu apríla až júla postupne schválili podmienky na prihlásenie sa družstiev do súťaží organizovaných SZĽH v sezóne 2020/2021. Zmeny nastali v počte ostaršených hráčov, ktorí môžu nastúpiť vo vyšších kategóriách. V Tipsport Lige už po novom nebude mať na zápasovej súpiske jedno garantované miesto hráč do 20 rokov a jedno hráč do 21 rokov, ale dve miesta hráči do 20 rokov.

Počet zahraničných hráčov v našej najvyššej súťaží sa nezmenil. Stále bude môcť za jedno družstvo v stretnutí nastúpiť maximálne sedem zahraničných hráčov vrátane brankára. Osem hráčov vrátane brankára môže byť ostaršených, teda mladších ako im na štart v seniorskej súťaži povoľuje ich vek.

Za jedno družstvo v Slovenskej hokejovej lige môže nastúpiť maximálne päť legionárov, ale ani jeden zahraničný brankár. Každý tím však bude musieť nasadiť aspoň päť hráčov do 23 rokov, a aspoň dvoch hráčov do 20 rokov. Ostaršení môžu byť maximálne dvanásti.

Počet zahraničných hráčov sa v seniorských súťažiach nemenili aj v dôsledku predčasne ukončenej sezóny a jej následkov. V nasledujúcich sezónach sa však očakáva postupné znižovanie počtu legionárov. K zníženiu došlo zatiaľ v žiackych súťažiach, v 1. lige dorastu a v 1. lige juniorov.

Tipsport Liga

Zahraniční hráči: maximálne 7 zahraničných hráčov, vrátane brankára.
Hráči do 20 rokov: na súpiske garantované 2 miesta.
Ostaršení hráči: maximálne 8 ostaršených hráčov vrátane brankára/brankárov.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P