BRATISLAVA – Zverenci trénera Martina Hrnčára neuspeli v nedeľňajšom zápase 27. kola Tipos extraligy a na ľade bratislavského Slovana prehrali 0:2.

Býci sa trápia v koncovke, v druhom stretnutí po sebe nedali gól, pričom z uplynulých 12 duelov získali iba päť bodov.

HC Slovan Bratislava – HC Mikron Nové Zámky 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 15. Gašpar (O’Donnell), 37. Kytnár (Sersen, Bačik). Rozhodovali: Hronský, D. Konc st. – Durmis, Gegáň, vylúčení: 4:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

HC Slovan Bratislava: Parks – Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Valach, Ališauskas, Beňo, Maier – Rapáč, Bortňák, Šišovský – O’Donnell, Urbánek, Gašpar – Studenič, Kytnár, Ondriš – Uram, Petráš, Kundrik

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho – Holenda, Hain, Västilä, B. Clarke, Ordzovenský, Fereta, Mikuš, Šeliga – Majdan, Doggett, G. Clarke – Bajtek, Embrich, Števuliak – Zahradník, Ondrušek, Rogoň – Rehák, Holovič, Okoličány

Do zápasu vstúpili aktívnejšie hostia. Prvú veľkú šancu si vypracovali v 11. minúte, keď sa dostali do rýchleho prečíslenia, v ktorom preskúšal Parksovu pozornosť Embrich. V následnej presilovej hre Majdan sklepol puk po strele Bajteka, ale brankár Slovana pokus zneškodnil hruďou. Domáci sa v oslabení ubránili a po jeho skončení gólovo udreli, keď sa strelou zápästím presadil z vrcholu kruhov Gašpar – 1:0.

Nové Zámky na začiatku druhej tretiny ešte zvýšili pohyb a nasadenie. V 25. min sa dostal do samostatného úniku G. Clarke, zvolil strelu pomedzi betóny, no Parks jeho úmysel prečítal. Slovanisti odpovedali mohutným náporom, v ktorom dokázali dostať puk za Kiviaha, podľa videorozhodcu však neprekročil bránkovú čiaru. Hra nabrala v týchto chvíľach svižné tempo a hral sa ofenzívny hokej s rýchlymi výpadmi na oboch stranách. Záver tretiny patril Slovanu, v 37. min po dlhom obliehaní bránky hostí ešte Šišovský v koncovke neuspel, no akcia pokračovala, Sersen našiel pred bránkoviskom Kytnára, ktorý už zvýšil na 2:0. Kiviaho bol aj v ďalších minútach v permanencii a musel odvracať pokusy Meszároša či Štajnocha.

V tretej časti sa Slovan zameral najmä na pozorné bránenie, hostia sa pred Parksa dostávali iba s veľkou námahou. V 49. min sa Števuliak preštrikoval s pukom až medzi kruhy, domáci brankár jeho strelu švihom zlikvidoval. Hru potom rozkúskovali vylúčenia, čo vyhovovalo “belasým”. V 53. min mohol pridať tretí gól Slovana Urbánek, jeho strela skončila na konštrukcii bránky Kiviaha. Zámčania už v závere nič nevymysleli a z hlavného mesta tak odišli bez bodu.

Rudolf Jendek, asistent trénera HC Slovan Bratislava: “Aj keď sa v našej hry vyskytli chybičky, ustáli sme to a sme veľmi radi za toto víťazstvo. Mnohí chalani bojujú o svoje miesto, pretože keď sa vrátia zranení hráči do zostavy, bude to pre nich ťažké. Musia teraz presvedčiť, že sa do kádra zmestia. Samozrejme, zranení lídri nám chýbajú v presilovkách. Čo sa týka ich návratu, u niektorých je to otázka dní, u iných týždňov.”

Martin Hrnčár, tréner HC Mikron Nové Zámky: “Chýba nám častejšia streľba, ochota ísť pred bránku, zacloniť brankárovi, jednoducho roztiahnuť hru v útočnom pásme viac do šírky, aby sme mohli strieľať, využívať viac obrancov. Slovan nám to ukázal, častejšie využíval obrancov, ktorí to od modrej strieľali. Pre nás je veľký problém, že prehrávame strašne veľa buly v útočnom i obrannom pásme. Z toho potom pramení, že musíme často o puk bojovať. Pracujeme na tom na tréningu, ale stále je to z našej strany málo, potrebujeme do toho dať viac – viac kreativity, streľby, ísť do zakončenia.”