NOVÉ ZÁMKY – V úvodných dvoch meraniach síl Nových Zámkov s Nitrou padlo dovedna 9 gólov. V treťom krajskom derby videli diváci pod Zoborom iba tri, Novozámčania v ňom v rámci 29. kola Tipsport Ligy prehrali 1:2.


Nitrania otvorili skóre v úvodnej tretine, druhý zásah pridali v prostrednej časti hry. Odpoveď novozámockých býkov prišla až v 50. minúte, gól Radima Hrušku bol však jediný.

V šesťbodovom zápase tak vyšli zverenci Miroslava Mosnára naprázdno, v tabuľke zostali na predposlednej dvanástej priečke.“Mali sme veľké šance, taktiež aj ja sám. Myslel som si, že v poslednej situácii to natlačím za Hanuljaka, ale ten puk neprešiel za čiaru. Potom som to vrátil do bránkoviska, Urby strieľal do poloprázdnej bránky, ale asi tam skočil obranca Morrison. My však musíme hrať od začiatku a nie až na konci, keď doháňame výsledok. Vtedy si to súper vie postrážiť. To sa nám deje stále dookola,” konštatoval so sklamaným hlasom kapitán mužstva Juraj Jurík.

Výrazné herné zlepšenie býkov bolo zjavné najmä v poslednej časti hry. “V prvých dvoch tretinách sme dali súperovi veľa priestoru. Znovu sme urobili pár faulov navyše. V tretej tretine sme začali viac korčuľovať a mali sme nejaké šance. Škoda, že sme v závere nedali vyrovnávajúci gól,” hodnotil výkon mužstva v krajskom derby tréner Miroslav Mosnár.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P