NOVÉ ZÁMKY – Zverenci Gergelyho Majorossa prehrali v domácom zápase 29. kola Tipos extraligy s Popradom 2:5. Býci neuspeli v druhom stretnutí v rade a zostali na 4. priečke o skóre pred Spišskou Novou Vsou, ktorá ma však zápas k dobru.


HC MIKRON Nové Zámky – HK Poprad 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
Góly:
 29. Ondrušek (Jackson, Johnson), 60. Mišiak (Ondrušek, Roman) – 28. Mlynarovič (Svitana, Skokan), 30. Záborský, 39. Kolouch (Záborský, Betker), 47. Kotvan (Svitana), 59. Kotvan (Bubela). Rozhodovali: Goga, Novák – Vyšný, Frimmel, vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 2380 divákov.

Nové Zámky: Kantor – Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Chovan, Roman, Laurenčík – Jackson, Johnson, Farley – Bezúch, J. Mikúš, T. Mikúš – Klempa, Gennaro, Mišiak – Hajnik, Ondrušek, Múčka.

Poprad: Peters – Betker, Podlipnik, Kotvan, Vainio, Meliško, Drgoň, Jasečko – Bubela, Skokan, Svitana – Záborský, Kolouch, Razgals – Jermain, Mlynarovič, Kukuča – Petráš, Paločko, Kundrik.


Gergely Majoross, hlavný tréner Nových Zámkov: “Mali sme naozaj dobrý štart do zápasu, povedal by som až, že jeden z najlepších v tejto sezóne. Nepodarilo sa nám však využiť naše šance. Hostia to ustáli a následne sa dostali na koňa v početnej výhode o dvoch hráčov. V podstate okamžite sme sa dokázali vrátiť do zápasu, vybojovali sme si viacero presilových hier, ale… Neviem čo sa stalo, nepamatäm si, že by som nás niekedy videl hrať horšie v početnej výhode. Nevedeli sme si prihrať puk na pár metrov. Nanešťastie sme vytvorili dostatok príležitostí pre Poprad a tam sa zlomil zápas. Nemôžeme a ani sa nechceme vyhovárať na situáciu, ktorá naše mužstvo postihla v novom roku. Nastal však čas, aby sme sa vrátili k našej hre. Ideálne už v utorok.”

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P