NOVÉ ZÁMKY – V nedeľu 7. marca 2021, dva dni po poslednom vonkajšom zápase v Trenčíne, nastúpia zverenci trénera Gergelya Majorossa na zápas 46. kola Tipos extraligy. Býci v ňom na domácom ľade vyzvú hokejistov DVTK. Úvodné buly stretnutia je o 16:00.


Novozámockí Býci majú za sebou štyridsaťpäť odohraných stretnutí, z ktorých získali päťdesiatjeden bodov. V tabuľke im patrí priebežná deviata priečka. Naposledy v piatok na ľade Dukly Trenčín podľahli Vojakom 3:4 po predĺžení. Produktivitu v mužstve Býkov ovláda skúsený český útočník Petr Obdržálek, ktorý má na svojom konte dvadsaťosem kanadských bodov. Zároveň je aj najlepším strelcom mužstva s dvanástimi presnými zásahmi.

Zverenci Viktora Tokajiho v ostatnom kole nestačili na popradských Kamzíkov, ktorým na domácom ľade podľahli 2:3. Predtým prehrali v Michalovciach vysoko 1:5. V tabuľke patrí DVTK priebežná jedenásta priečka so ziskom štyridsiatich bodov. Produktivitu maďarského celku ovláda americký útočník Kyle Osterberg, ktorý má na svojom konte dvadsaťosem kanadských bodov. S trinástimi gólmi je zároveň najlepším strelcom mužstva.

Úvodné dva vzájomné zápasy zvládli lepšie Býci, keď vyhrali 5:0 kont., resp.3:2 po predĺžení. Posledný vyhrali hráči DVTK na domácom ľade 3:2.


“Čaká nás záverečná fáza základnej časti a pre nás to znamená dve úlohy. Prvou je, že musíme hrať takú hru, ktorá nám zaručí tri body do tabuľky, aby sme si zaistili miesto v predkole play-off. Druhou je zase pokračovanie v dobre načatej práci, neustále napredovanie našej hry a zlepšovanie sa. Sú tu isté veci, ktoré nejdú tak, ako by sme chceli, ale postupne majú naše výkony tú správnu formu. Čoraz viac som vnútorne presvedčený o tom, že nám vyhovuje hokej, ktorý sa snažíme hrať. Keď sa nám podarí zladiť správne nastavenie mysle s maximálnym úsilím, dokážeme poraziť každé mužstvo v lige,” konštatoval pred stretnutím s DVTK hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.


Súboj 46. kola Tipos extraligy, zápas medzi Novými Zámkami a DVTK, má úvodné buly v nedeľu 16:00. Zápas vysiela Tipsport TV.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P