NOVÉ ZÁMKY – V nedeľu čaká na zverencov trénera Gergelya Majorossa siedmy zápas v rámci nového ročníka Tipos extraligy. Býci v ňom o 16:00 privítajú na domácom ľade hokejistov Dukly Trenčín.

Cena vstupenky je 10 EUR, pokladne budú otvorené dve hodiny pred zápasom. Režim stretnutia je OTP, t.j. očkovaní, testovaní a po prekonaní COVID-19.


HK Dukla Trenčín

Vojaci pred novou sezónou posilni o zaujímavé mená. Do Trenčína sa vrátili bývalí reprezentanti Andrej Meszároš s Radoslavom Tyborom, zaujímavým nováčikom je anglický brankár Ben Bowns, ktorý podával výborné výkony na poslednom svetovom šampionáte. Do mesta módy sa z Litvínova sťahoval kanadský obranca Patrick Kudla, ktorý na Slovensku debutoval pred troma sezónami práve v Zámkoch.

Rovnako ako Býci, aj zverenci trénera Jána Pardavého získali v doterajšom priebehu Tipos extraligy šesť bodov za dve výhry. Trenčania zdolali Poprad i Michalovce, nestačili však na Prešov, Banskú Bystricu, Liptovský Mikuláš a Slovan Bratislava.


Aktuálny káder Trenčína

Brankári: Ben Bowns (V. Brit.), Michal Valent.
Obrancovia: Pierre Crinon (Fran.), Patrick Kudla (Kan.), Justin Lemcke (Kan.), Andrej Meszároš, Šimon Miklovič, Martin Nemčík, Tomáš Starosta, Enrik Švec, Ján Urban.
Útočníci: Aaron Berisha (Kan.), Šimon Beták, Juraj Bezúch, Jozef Haščák, Samuel Honzek, Samuel Krajč, Andrej Krajčovič, Josef Mikyska (ČR), Jakub Minárik, Lukáš Paukovček, Branislav Rehuš, Andrej Šťastný, Jozef Švec, Radoslav Tybor, Marek Valach.


Posledný zápas:

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Góly: 
28. Mikyska (Rehuš, Krajč), 52. Tybor (Paukovček, Mikyska), 52. Honzek (Tybor, Paukovček) – 39. Bjalončík, 60. Dalhuisen (Svitana). Vylúčení: 9:9, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Zostava: Bowns – Crinon, Kudla, Lemcke, Starosta, E. Švec, Nemčík, Martiška – Tybor, Valach, Honzek – Krajčovič, Mikyska, Rehuš – J. Minárik, Paukovček, Beták – Stránský, J. Švec, Krajč

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P