NOVÉ ZÁMKY – V utorok 2. marca 2021, dva dni po poslednom zápase s Liptovským Mikulášom, nastúpia zverenci trénera Gergelya Majorossa na zápas 44. kola Tipos extraligy. Býci v ňom na domácom ľade privítajú popradských Kamzíkov. Úvodné buly stretnutia je o 18:00.

Novozámockí Býci majú za sebou štyridsaťtri odohraných stretnutí, z ktorých získali päťdesiat bodov. V tabuľke im patrí priebežná deviata priečka. Naposledy v nedeľu na Liptove zdolali Liptovský Mikuláš 3:1. Produktivitu v mužstve Býkov ovláda skúsený český útočník Petr Obdržálek, ktorý má na svojom konte dvadsaťšesť kanadských bodov. Zároveň je aj najlepším strelcom mužstva s jedenástimi presnými zásahmi.

Zverenci Petra Mikulu v ostatnom kole prehrali na domácom ľade s Michalovcami 2:3, predtým nestačili vonku na Banskú Bystricu, ktorej podľahli 3:4. V tabuľke sa nachádzajú na priebežnej druhej priečke so ziskom 84 bodov. Najproduktívnejším hráčom nie len Popradu, ale i celej súťaže, je slovenský útočník Marcel Haščák s 59 kanadskými bodmi. Zároveň je aj lídrom v počte strelených gólov, ktorých nastrieľal už tridsaťštyri.

Úvodný vzájomný zápas na domácom ľade Býci prehrali 2:5. Prehrali i obe stretnutia pod Tatrami – 1:2 a 4:6.


“V nedávnych zápasoch proti top mužstvám – Zvolenu a Michalovciam, sme hrali zväčša dobre. Dokázali sme sa dlhý čas držať nášho herného plánu, proti Michalovciam to bolo takmer po celý zápas. Ale chcel by som nás vidieť oveľa efektívnejších v ofenzíve. Na druhej strane, v zápasoch proti takýmto mužstvám musíte primárne dbať na to, aby ste ich držali od svojej brány čo najďalej. Vo všeobecnosti napredujeme, ale nadišiel čas, aby sme zdolali i súpera z vrchu tabuľky. Musíme byť sústredení a predviesť to najlepšie zo seba, aby sme tento zápas vyhrali,” konštatoval pred stretnutím s Popradom hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.


Súboj 44. kola Tipos extraligy, zápas medzi Novými Zámkami a Popradom, má úvodné buly v utorok 18:00. Zápas vysiela Tipsport TV.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P