Každoročný hokejový sviatok. Aj tak by sa dal označiť uplynulý víkend, ktorým odštartoval nový ročník Tipos Extraligy. Hoci naši Býci nezačali ideálne a na domácom ľade podľahli v piatok Rysom zo Spiša 1:2, náladu si napravili v nedeľu v krajskom derby pod Zoborom. Nitrianskym Corgoňom nastrielali šesť gólov a tešili sa z prvých troch bodov do tabuľky.

Ako videl úvodné zápasy hlavný tréner Erik Čaládi?


Po víkende svieti v tabuľke pri Nových Zámkoch jedna výhra a tri body. Spokojnosť alebo sa vám máli?
Slovo spokojnosť by som nepoužil, nemám ho rád. Snažím sa celé mužstvo nastaviť tak, aby sme sa neustále posúvali, zlepšovali. Vždy je možné urobiť viac a tak k tomu chceme pristupovať počas celej sezóny. Hoci teda ide o nekonečnú cestu.

Podarilo sa ti s tímom zvíťaziť doma v rodnej Nitre. Ako sa ti po prvom krajskom derby zaspávalo?
Dvakrát som si ľahol a dvakrát som sa z postele aj postavil. Mal som v sebe naozaj veľa myšlienok a emócií. Vyhrali sme jeden zápas, ale máme ich pred sebou ešte minimálne 48, čiže nás čaká naozaj veľa práce. Potrebujeme sa pripraviť na každý jeden.

Opäť sme sa mohli presvedčiť, že v dnešnom hokeji rozhodujú prevažne špeciálne formácie. Využili sme tri presilovky, skórovali sme i v oslabení. Zatiaľ to teda asi funguje…
Myslím si, že chalani odmakali oslabenia na sto percent. Dodržiavali veci, ktoré sme si povedali, tým pádom sa vedeli spolahnúť jeden na druhého. Čo sa týka presiloviek, v podstate nám vyhrali zápas v Nitre. Zatiaľ sa to javí veľmi dobre, čo nás teší.

Postrehli sme aj nový trend, keď je rozhodcovský meter naozaj prísny. Prízvukovali ste hráčom niečo týmto smerom?
Áno, venovali sme sa tomu na mítingu. Chalani si na to musia dávať pozor. Rozhodcovia nastavili určitý meter, ktorý ja plne rešpektujem. Myslím si, že do nášho hokeja treba priniesť viac kultúry, takže im v tom veľmi fandím. Keď tu raz faul je, tak ho treba odpískať, rovnako tak treba trestať i nešportové správanie. Na samotné rozhodnutie majú väčšinou iba zlomok sekundy, majú to veľmi ťažké. Ako však hovorím, zatiaľ to je na veľmi dobrej ceste a fandím im. Zároveň verím, že naši hráči budú poučení a vyvarujú sa do budúcna istým veciam.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P