NOVÉ ZÁMKY – Na dobrý štart z prípravy nenadviazali. Býci sú po odohratí šestnástich zápasov na predposlednej priečke, doma vyhrali naposledy desiateho októbra proti Dukle Trenčín a odvtedy získali iba štyri body. Nejde ani tak o hernú, ako výsledkovú mizériu, ktorú aktuálne prežívajú zverenci trénera Gergelyho Majorossa.

My sme sa pred domácim zápasom so Spišskou Novou Vsou rozprávali o aktuálnej situácii Býkov s kapitánom mužstva a lídrom defenzívnych radov Matúšom Holendom, ktorý je najstarším obrancom v mužstve, hoci má stále iba dvadsaťšesťrokov.


Matúš, šestnásť zápasov a iba trinásť bodov, taká je aktuálne bilancia Býkov. Kde vidíš najväčší problém, že ste nedokázali nadviazať na pomerne úspešnú prípravu?
Podľa môjho názoru doplácame na to, že nehráme celých 60 minút. Ak vypadneme čo i len na chvíľu, súper to okamžite využije. Sami si to komplikujeme.

O konzistentnosti výkonov hovorí neustále aj hlavný tréner Gergely Majoross. V čom ešte vidíš problém?
Potrebujeme sa zlepšiť asi vo všetkých smeroch, v obrane aj v útoku. Zatiaľ sa nám nedarí strieľať góly a ak aj už nejaké strelíme, spravíme v obrane chyby, ktoré nás stoja body.

Vo viacerých zápasoch ste boli opticky i štatisticky lepším tímom, hoci ste body nebrali. Vtedy sa hľadajú príčiny prehry asi oveľa ťažšie…
Určite nás všetkých mrzí, v akej situácii sa momentálne nachádzame. Nikto nám nemôže snahu uprieť, snažíme sa, ale zatiaľ to neprichádza. To áno, najmä po takých zápasoch, keď sme aj mali pocit, že sme zápas mali v rukách a mohli sme vyhrať, je to naozaj ťažké.

Čaká vás domáci zápas s nováčikom súťaže. Mohlo by ísť práve o akýsi zlomový zápas?
Ja idem do každého zápasu s tým, že to bude ten zlomový, ktorý otočí všetko v náš prospech. Takže áno, dúfam v to.

Kapitán mužstva Matúš Holenda vyváža puk v zápasu proti HK Poprad. Foto: Štefan Mácsadi

Ako kapitán – nováčik to teda z úvodu sezóny jednoduché nemáš. Zmenilo céčko na hrudi v niečom tvoje vnímanie hokeja alebo samotného zápasu?
To, že som dostal od trénerov takúto dôveru, pre mňa znamená veľkú česť. Z istej časti cítim väčšiu zodpovednosť, najmä pred a po zápase, ale počas neho sa snažím sústrediť iba na vlastný výkon a na to, ako urobiť veci na ľade čo najlepšie. Ak by som na to myslel, zväzovalo by mi to ruky.

Nedávno si pauzoval kvôli nepríjemnému zraneniu v oblasti tváre. Aké to bolo pre kapitána sledovať svoje mužstvo iba cez obrazovku?
Keď sa tak spätne zamyslím, je jedno, či som alebo nie som kapitán, vždy sa na to z domu pozerá ťažko. Asi každý by v daný moment chcel mužstvu pomôcť priamo na ľade, obzvlášť v takejto situácii, keď sa nám ako tímu nedarí.

Ako sa cítiš po zdravotnej stránke? Je to už stopercentné?
Áno, všetko je v poriadku. Trápi ma akurát len ochranný košík na prilbe, na ktorý som si ešte stále nezvykol. (úsmev)

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P