NOVÉ ZÁMKY – Marketingovo-komunikačný tím novozámockých Býkov pracoval pred nedávno skončenou sezónou na viacerých novinkách, ktoré mali spríjemniť fanúšikovský zážitok a zároveň skvalitniť služby poskytované na domácich zápasoch. Okrem najväčšej novinky, ktorou je veľkoplošná LED obrazovka, prekvapili HC Nové Zámky svojich fanúšikov aj novou posilou – býkom Attilom, ktorý sa stal maskotom klubu.

Bohužiaľ, z dôvodu pretrvávajúcej pandémie sa viac ako dvojmetrový býk s priaznivcami klubu ešte nestretol. Pri mužstve však stál počas celej sezóny a širšej verejnosti utkvel v pamäti najmä po štvrťfinálovej sérii so Zvolenom. Po premiérovom ročníku sme nášmu Attilovi položili niekoľko otázok.


Attila, máš za sebou úvodnú sezónu pri mužstve Býkov, avšak bez divákov, ktorí sa kvôli pandémii nemohli zúčastniť zápasov. Ako ju hodnotíš?
Bola to taká zvláštna sezóna. Chvalabohu, som veľmi rád za sociálne siete, keďže sme mohli byť všetci spolu aspoň virtuálne a tak sa tešiť z výkonov našich chalanov. Samozrejme, nikdy to nenahradí tú povestnú rodinnú atmosféru, kde po každom zápase chalani pozerajú na tribúny a tešia sa spolu s fanúšikmi.

Mal si predtým skúsenosť s podobnou prácou, prípadne s vystupovaním pred verejnosťou?
Áno, hrával som dlho v divadle, dokonca s takými hviezdami ako bol pán Jozef Dóczy. Počas slávností v Nitre sme s kolegom mali za úlohu stvárniť koňa, ktorého kostým bol zložený́ z dvoch častí. Jeden musel byť hlava a druhý, logicky, zadok. Ja som bol tá druhá časť, ktorá síce nemusela držať hlavu, ale musela byť 5 hodín ohnutá do pravého uhla .

Ako vyzerá tvoja príprava na zápas? Koľko ti trvá obliecť sa?
Dôležité je nič̌ si nezabudnúť. Obliecť sa mi trvá́ 20 minút, ale pred zápasom som na štadióne niekedy aj dve hodiny pred začiatkom, ak by bolo treba s niečím pomôcť kolegom v press centre.

Koľko váži tvoj kostým? Pohybuje sa v ňom ťažko?
Nie je to nič namáhavé, nakoľko aj tie kostýmy kráčajú s dobou, všetko je robené na mieru. Pohybuje sa mi dobre, akurát si musím dávať pozor, kde stúpam. Topánky mám príliš veľké́.

Máš zo svojej prvej sezóny nejakú vtipnú príhodu?
Pred úvodným štvrťfinálovým zápasom cestovalo mužstvo do Zvolena už deň vopred, konkrétne 1. apríla. Večer mi volal kustód, že predtým, ako vyrazím do Zvolena, sa mám zastaviť na štadióne pre veci, ktoré zabudli – brankársku prilbu Jakuba Lackoviča a nejaké trénerské dokumenty. V tom momente som si myslel, že ide o prvoaprílový žart. Keď som zistil, že to nie je vtip, potešil som sa, že hráme tak blízko a nemusím sa náhliť niekde do Michaloviec.

Kto je tvojim obľúbeným hráčom?
Obľúbené́ mám celé mužstvo, nie jednotlivcov, ale osobne mi robí radosť, keď vidím hrať mladých chalanov a sledujem ich napredovanie. Som rád, keď majú všetky formácie na ľade velia priestoru. Teší ma aj, keď si hráč̌ zo štvrtej formácie vypýta výkonmi priestor do prvej či druhej.

Na vašej show so Zvolimírom sa počas série so Zvolenom bavila celá hokejová verejnosť. Ako ste sa spojili? Existuje nejaká komunita maskotov?
Áno, existuje. Sme v kontakte všetci maskoti z Tipos extraligy. So Zvolimírom sme sa spojili cez Instagram, kde ma pozval na dvojzápas do Zvolena. To, čo sa dialo počas všetkých zápasov bolo spontánne. Nebolo tam nič̌ nasilu, nič̌ hrané, žiadne inštrukcie . Mali sme spoločnú šatňu, ale v tom momente sme si ani neuvedomili, čo to spôsobí. Dostali sme veľmi veľa pozitívnych správ nie len od fanúšikov, ale aj od komentátorov, kameramanov či technikov. Sme veľmi radi, že si to všimli aj kluby ako Michalovce a Poprad, ktoré sa inšpirovali a na semifinálových zápasoch majú takisto oboch maskotov – Foxiho a Kamka.

Na záver rozhovoru by som chcel pozdraviť všetkých novozámockých priaznivcov. Vidíme sa v sezóne 2021/22, už sa na vás teším!

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P